13. Büyükelçiler Konferansı, Ankara, Kayseri ve Nevşehir’de gerçekleştirilecek

13. Büyükelçiler Konferansı, Ankara, Kayseri ve Nevşehir’de gerçekleştirilecek
GÜNDEM A- | A+   05.08.2022 18.15
Qavun

Dışişleri Bakanlığı,13. Büyükelçiler Konferansı'nın 6-12 Ağustos tarihlerinde Ankara, Kayseri ve Nevşehir’de gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

"Yurtdışında ve merkez teşkilatında görevli tüm Büyükelçilerimizin katılımıyla 2008 yılından bu yana düzenlenmekte olan Büyükelçiler Konferansı’nın onüçüncüsü, bu yıl 6-12 Ağustos 2022 tarihlerinde Ankara, Kayseri ve Nevşehir’de gerçekleştirilecektir. Konferans'ın resmi açılışı 8 Ağustos günü yapılacaktır.

Ülkemizi ve bölgemizi yakından ilgilendiren gelişmelerin ele alındığı, küresel eğilimlerin değerlendirildiği ve güncel sınama ve fırsatların görüşüldüğü Büyükelçiler Konferansı, dış politikamız bağlamında kurumiçi planlamalar yapılması ve kurumlararası eşgüdüm tesis edilmesinin yanısıra, kamu diplomasisi bakımından da önemli bir işlev görmektedir.

XIII. Büyükelçiler Konferansı’nın teması, “2023 ve Ötesinde Akil ve Müşfik Türk Diplomasisi” olarak belirlenmiştir. Bahsekonu tema, Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 100’üncü ve Hariciye Teşkilatımızın kuruluşunun 500’üncü yıldönümünü idrak edeceğimiz 2023 yılına yaklaşırken, ülkemizi sahada ve masada güçlü kılan “Girişimci ve İnsani Dış Politika” anlayışımızın bir tezahürüdür.

Konferans kapsamında Büyükelçilerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın TBMM Başkanımız tarafından kabul edileceklerdir. Kabine üyesi Sayın Bakanlarımız, üst düzey kamu görevlilerimiz ve yabancı konuklar da Büyükelçilerimize hitapta bulunacaklardır. Konferans’ın son günü, Bakanımız ve Büyükelçilerimiz, Kayseri ve Nevşehir’i ziyaret edeceklerdir."

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 05.08.2022 18:15
Büyükelçiler konferansı  Ankara  Kayseri  Nevşehir   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler