3 yeni metro ihalesinin 2’nci aşaması için tarih belirlendi

3 yeni metro ihalesinin 2’nci aşaması için tarih belirlendi
GÜNDEM A- | A+   03.07.2022 17.04
Qavun

Başkent’te raylı sistem ağını genişletmek için yeni projeleri birer birer hayata geçiren ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurduğu ve ön yeterlilik ihalesi tamamlanan 3 yeni raylı sistemin proje ihalesinin 2’nci aşaması için tarihler belli oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te raylı sistem ulaşım ağını genişletmek daha konforlu ve güvenli bir toplu ulaşım sağlamak için çalışmalarını 7/24 sürdürüyor. Artan nüfus yoğunluğu ve araç sayısının oluşturacağı olumsuzluklara karşı harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü, 3 yeni raylı sistem projesini daha hayata geçirmek için çalışmalarını hızlandırdı. ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurduğu ve ön yeterlilik ihalesi tamamlanan 3 metro hattı proje ihalesinde ikinci aşamaya geçiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın müjdesini verdiği 3 yeni metro projesinde son aşamaya geçilirken, daha önce ihaleye katılanlar arasından 6 firma mali ve teknik teklifleri alınmak üzere ikinci kez davet edildi.

İhale sürecinde itiraz sürecinin tamamlanmasını bekleyecek olan EGO Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre; “M2 Hattının Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri Danışmanlık Hizmet Alım İşi” ihalesi 8 Ağustos 2022 tarihinde saat 15.00’te, “M4 Hattının Şehitler-Forum Raylı Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşine Ait Teknik Şartname İşi” ihalesi 9 Ağustos 2022 tarihinde saat 15.00’te, “M5 Hattı Kızılay-Dikmen Raylı Sistem Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi” ihalesi ise 10 Ağustos 2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 03.07.2022 17:04
Ankara  Büyükşehir  Başkent  Metro i̇halesi  Mansur yavaş   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net