AKP’li üst düzey isim, İsmail Saymaz’a açıkladı: Bu karar AK Parti dahil herkesi vurur

AKP’li üst düzey isim, İsmail Saymaz’a açıkladı: Bu karar AK Parti dahil herkesi vurur
GÜNDEM A- | A+   15.05.2022 09.39
Qavun

Canan Kaftancıoğlu’nun onanan cezasını değerlendiren gazeteci İsmail Saymaz, üst düzey bir AKP’li yönetici ile yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 6 Eylül 2019’da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı.

‘Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan verilen 1 yıl 6 ay 20 gün, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezaları onandı. ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ cezası ise 2 yıl 4 aydan 1 yıl 9 aya düşürülerek onandı.

Onanan toplam ceza 4 yıl 11 ay hapis ve cezası bitene kadar siyasi yasak oldu.Canan Kaftancıoğlu: Şimdiden umudu büyütme inadımın cezalarını düşünmeye başlasınlarCanan Kaftancıoğlu: Şimdiden umudu büyütme inadımın cezalarını düşünmeye başlasınlar

CHP lideri Kılıçdaroğlu el yükseltti: 21 Mayıs mitinginin adresi Bursa değil artık İstanbulCHP lideri Kılıçdaroğlu el yükseltti: 21 Mayıs mitinginin adresi Bursa değil artık İstanbul

‘301 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE 20 YIL 9 TWİTE 9 YIL CEZA VERİLDİ’

Halk TV’de katıldığı programda verilen cezanın hukuksuzluğundan ve adaletsizliğinden bahseden gazeteci İsmail Saymaz, “İnsanlık tarihinin en büyük maden facialarından biri olan Soma’da 301 madenci hayatını kaybetti. Soma maden faciasının bir numaralı sanığına 301 insanın ölümünden ötürü kaç yıl ceza verildi? 20 yıl. 9 twite verilen ceza 5 yıl. Twit ne can yanmış ne bir şey” dedi.

Son Güncelleme: 15.05.2022 09:39
İsmail saymaz  Akp  Canan kaftancıoğlu  Karar   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net