Altılı Masaya Bugün Meral Akşener Ev Sahipliği Yapacak

Altılı Masaya Bugün Meral Akşener Ev Sahipliği Yapacak
SİYASET A- | A+   03.07.2022 14.38
Qavun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliği yapacağı 6’lı masada CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA, Saadet Partisi ve Demokrat Parti liderleri bugün saat 14.00 beşinci kez bir araya geliyor.

Toplantıda masada konuşulacak konulardan birinin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığı olması bekleniyor. Muhalefet liderlerinin burada Erdoğan’ın “aday olup olamayacağı tartışmalarını” değerlendirecekleri masadaki bir başka konu olacak. Aynı zamanda Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmalarını sürdüren 6 muhalefet partisinin seçim sonrasında anayasada yapılması öngörülen değişiklikleri de ele alması bekleniyor. Bu kapsamda anayasal ve yasal çerçeve hazırlık komisyonunun toplantı gününe kadar tamamlamayı hedeflediği ortak metin de ele alınacak.

Zirvede kurulacak sofrada, geçimini evde yemek yaparak sağlayan kadınların lezzetleri yer alacak. İYİ Parti lideri Akşener’in “kadın dayanışması” talimatıyla alınan bu karar, liderler için yemek hazırlayacak kadınların bütçesine de katkı sağlayacak. Muhalefette 6 siyasi parti genel başkanı son olarak 29 Mayıs’ta Gelecek Partisi ev sahipliğinde 4. kez bir araya gelmişti. Toplantıdan sonra yapılan yazılı açıklamada seçim sonuçları açıklanana kadar işbirliğine devam vurgusu yapılmıştı.

Son Güncelleme: 03.07.2022 14:38
Meral akşener  İyi̇ parti  Altılı masa   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net