Altun'dan 2. Karabağ Savaşı'nın birinci yıl dönümü açıklaması

Altun'dan 2. Karabağ Savaşı'nın birinci yıl dönümü açıklaması
GÜNDEM A- | A+   27.09.2021 14.10
Qavun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 2. Karabağ Savaşı'nın birinci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Altun açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Azerbaycanlı kardeşlerimizin yüreğindeki 30 yıllık hüznü, büyük bir sevince dönüştüren sürecin fitilinin ateşlendiği günün adı 27 Eylül…Ermenistan'ın hukuksuz işgaline karşılık, kardeş Azerbaycan, uluslararası hukuktan doğan meşru haklarını kullanarak operasyon başlatmıştır. Ordusu ve halkı ile birlikte çok kısa sürede büyük bir destan yazarak Karabağ’ı özgürlüğüne kavuşturan kardeş Azerbaycan’ı ve halkının kazandığı zaferin yıl dönümünü kutluyorum. 84 milyon olarak ortak tarih ve değerleri paylaştığımız Azerbaycan'ın sevincini paylaşıyoruz.

Türkiye olarak, her zaman bütün imkanlarımızla Azerbaycan’ın yanında olduk. Verdiğimiz güçlü desteğe en önemli unsur olan savunma sanayimizin sahadaki oyun değiştirici etkisi, Libya ve Suriye’den sonra Karabağ’da da zafere giden süreçte en önemli faktörlerden biri olmuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milli teknoloji hamlesi ile etkin ve dönüştürücü hamlelerde bulunan, savunma sanayii ile dünya savaş literatürüne etki eden ülkemiz, Karabağ’da olduğu gibi her zaman bütün dost ve kardeş ülkelerinin yanında olmaya devam edecektir.”
Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 27.09.2021 14:10
 
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi