Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden depremzede vatandaşlara göz muayenesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden depremzede vatandaşlara göz muayenesi
SAĞLIK A- | A+   28.03.2023 11.39
Qavun

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Keçiören Dünya Göz Hastanesi iş birliğiyle, deprem felaketinin ardından Ankara’ya gelen depremzedeler için ücretsiz göz sağlığı taraması gerçekleştirdi.

Kesikköprü Tesislerinde kalan depremzede vatandaşlar gerçekleştirilen ücretsiz göz muayenesine katıldı. ABB, detaylı göz muayenesinin yanı sıra deprem nedeniyle kullanmak zorunda oldukları gözlüklerin kırılması veya kaybolması sonucu büyük sıkıntılar yaşayan depremzedelerin gözlük ihtiyacını da karşıladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanlarını depremzede vatandaşlar için kullanmaya devam edeceklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, ücretsiz olarak gerçekleştirilen göz sağlığı taraması ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak misafir ettiğimiz depremzedelerin göz sorunlarını ve gözlük problemlerini çözebilmek için Dünya Göz Hastanesi ile iş birliği yaptık. Bugün hastalarımız muayenelerini olacaklar. Büyükşehir Belediyesi olarak onların gözlüklerini de temin edeceğiz.”

Depremzede vatandaşlar için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Keçiören Dünya Göz Hastanesi Başhekimi Rahmi Duran ise “Dünya Göz Hastaneler Grubu olarak depremzedelerin göz muayenesi yapmaktan dolayı çok mutluyuz elimizden gelen her türlü desteği de vermeye devam edeceğiz” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 28.03.2023 11:39
Ankara  Büyükşehir  Depremzede  Göz muayenesi   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler