Batan geminin enkazı 51 metre derinlikte bulundu; 6 mürettebat bulunamadı

Batan geminin enkazı 51 metre derinlikte bulundu; 6 mürettebat bulunamadı
GÜNDEM A- | A+   16.02.2024 12.24
Qavun

Marmara Denizi açıklarında seyir halindeyken İmralı Adası’nın güneybatısında su alarak batan, ‘Batuhan A’ isimli gemiyi ve 6 mürettebatını arama çalışmaları sürerken geminin battığı yer bulundu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmada geminin 51 metre derinlikte deniz tabanında olduğu tespit edildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Deniz Kuvvetlerimiz, ayrıca arama- kurtarma çalışmaları için bir adet Deniz Karakol Uçağı görevlendirdi. İzmit Körfezi’nde bulunan araştırma gemimiz TCG ÇUBUKLU ile Erdek Deniz Üs Komutanlığında görevli mayın avlama gemimiz TCG AYVALIK da bölgeye intikal etti. Su altı ve su üstü arama yeteneklerine sahip olan her iki gemimiz bölgede arama- kurtarma çalışmalarına destek sağlarken, ilave olarak Karadeniz açıklarındaki arama- kurtarma gemimiz TCG AKIN da destek için bölgeye intikale devam ediyor” denildi.

‘ESKİŞEHİR 1. ANA JET ÜS KOMUTANLIĞI’NDA HAZIR BEKLETİLİYOR’

Açıklamanın devamında, “Diğer yandan Deniz Kuvvetlerimize ait bir adet Seahawk helikopteri Çanakkale Deniz Hava Üs Komutanlığında, Hava Kuvvetlerimize ait bir adet AS532 tipi helikopter de bölgeye hareket etmek üzere Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda hazır bekletiliyor” ifadeleri kullanıldı.

Son Güncelleme: 16.02.2024 12:24
Marmara denizi  Kargo gemisi  Enkaz  Mürettebat   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler