Bebeğe Biontech Vuran Sağlıkçılara ‘Taksirle Yaralama’ Soruşturması

Bebeğe Biontech Vuran Sağlıkçılara ‘Taksirle Yaralama’ Soruşturması
GÜNDEM A- | A+   24.09.2021 19.40
Qavun

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, 30 günlük bebeğe “yanlışlıkla” Covid-19 aşısı yapan sorumlular hakkında, “Taksirle yaralamaya sebebiyet verme” suçundan resen soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün “Bazı sağlık ocaklarında bebeklere yanlışlıkla korona virüs aşısı yapıldığını” NTV canlı yayınında duyurmasının ardından gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaparak, “Sadece bir bebeğe yanlış aşı yapıldığını ve çocuğun Ege Üniversitesi Hastanesine getirildiğini, aşının İzmir’de yapılmadığını” belirtmesi üzerine, Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili idari soruşturma başlatmıştı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Başlattı 

Gittiği Aile Sağlığı Merkezinde Hepatit B aşısı yerine yanlışlıkla Biontech aşısı vurulan bebeğin ailesi de avukatı aracılığı ile sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Konuyla ilgili bir açıklama da İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan geldi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, sorumlu kişiler hakkında “Taksirle yaralamaya sebebiyet verme” suçundan resen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Son Güncelleme: 24.09.2021 19:40
Bebek  Biontech aşısı  Biontech  Taksirle yaralama  Soruşturma   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net