'Beşiktaş arması her zaman şampiyonluğa oynar'

'Beşiktaş arması her zaman şampiyonluğa oynar'
SPOR A- | A+   12.04.2022 20.54
Qavun

Beşiktaş Kulübü Futbol A.Ş Genel Müdürü ve Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, gelecek sezona ilişkin ''Beşiktaş arması her zaman şampiyonluğa oynar.'' dedi. 

Kazancı, BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki basın toplantısında yaptığı konuşmada, yeni bir dönemde, yeni bir teknik direktörleri olduğunu, yeni bir sistem ve anlayışla çıktıkları 2 maçta 4 puan kazandıklarını, kalan maçlarda da en iyi skorları elde ederek, ligi en iyi noktada tamamlamak istediklerini söyledi.

Gelecek sezonun kendileri için çok kritik olacağına işaret eden Kazancı, ''Beşiktaş arması her zaman şampiyonluğa oynar.'' ifadelerini kullandı. 

Kazancı, Beşiktaş’ın DNA'sında üretmek olduğuna işaret ederek, ''Sergen Yalçın zamanında temelleri atılan, Mehmet Ekşi ile Önder Karaveli’nin önderliğinde başlayan altyapımızdan oyuncu çıkarma projemiz devam ediyor. Amacımız altyapımızdan yetişen oyuncuları kulübümüzün bayrak oyuncuları haline getirmek.'' dedi.

Kendi yıldızlarımızı üreteceğiz

Ceyhun Kazancı, futbolda bilim ve sistemin önemine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

''Sürdürülebilir başarı için kulübün dünya standartlarına gelmesi lazım. Birtakım yazılım ve donanım yatırımları yapmaya başladık. Büyük takımların aynı çalışmaları yaptıklarını görüyoruz. Futbolcu izleme işi çok değişti. Artık oyuncular farklı parametreler kullanılarak takip ediliyor. Bu konuyla ilgili gerekli yatırımları yapıyoruz. Yeni sezon için ilk transferimiz Gedson Fernandes’di. Kendisi hem yıldız bir oyuncu hem de sonrasında maddi gelir elde edebileceğimiz bir isim. Fernandes gibi oyuncuları önümüzdeki dönemde kadromuza katmayı istiyoruz. Kendi yıldızlarımızı üreteceğiz. Yaz aylarına en doğru kadroyla girebilmek adına çalışmalarımızda sona yaklaşmış durumdayız. Hocamızın sistemine ve kulübümüzün maddi durumuna uygun, sonrasında maddi gelir elde edebileceğimiz oyuncuların listesini hazırladık. Hocamızla bu konuda görüş alışverişinde bulunuyoruz.''

Bazı fırsat transferleri olabilir

Kazancı, hedeflerinin Avrupa’da yer almak olduğunu bildirdi.

Sezonun ilk çalışmasına hazır bir kadroyla başlamak istediklerini aktaran Kazancı, ''Transfer sayımızın 5 ile 7 arasında değişeceğini düşünüyorum. Bazı fırsat transferleri olabilir. Kadromuzdaki oyunculara cazip teklifler gelebilir. Mayıs ayı içinde takımın iskeletini belirlemiş olmak istiyoruz.'' değerlendirmesinde bulundu. 

Atiba Hutchinson ile ilgili düşüncelerini de açıklayan Kazancı, şöyle devam etti:

''Atiba bizim simge oyuncularımızdan biri, çok önemli bir karakter. Kendisiyle detaylı bir görüşme henüz yapmadık. Hocamızın raporu doğrultusunda değerlendirme yapacağız. Atiba önümüzdeki dönemde teknik heyetimizde yer alabilir, neden olmasın?''

Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın en önemli ikonudur

Kazancı, görevden ayrılan Teknik Direktör Önder Karaveli'nin kulüp bünyesinde çalışmalarını sürdürdüğünü, görevinin altyapı koordinasyon antrenörlüğü olduğunu ifade ederek, ''Karaveli, kiralık oyuncularımızın durumunu takip ediyor ve raporluyor. Hiçbir oyuncumuzu kiralık gittiler diye sonsuzluğa terk etmedik, hepsinin gelişimlerini yakından takip ediyoruz. Önder Karaveli, futbol A takımımızın teknik direktörlüğünü yaparken başarılı bir performans gösterdi. Kendisiyle sezon sonuna kadar devam etmek isterdik. Beşiktaş’a faydalı olamayacağını düşünen Karaveli görevinden ayrıldı. Önder hocanın performansı tatmin ediciydi. Hak ettiğinden fazla eleştiri aldı.'' diye konuştu. 

Sergen Yalçın'ın siyah-beyazlı renkleri çok sevdiğini dile getiren Kazancı, şöyle devam etti: 

''Sergen Yalçın, Beşiktaş’ı çok seven bir karakter. Sergen hoca, projemizin en önemli taşlarından biriydi. Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz’ın bünyemize kazandırılmasında rol oynadı. Önder hocamızın kulübümüzde görev almasında ön ayak oldu. Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın en önemli ikonudur. Sergen hocanın burada görevine devam edememesine ben sebep olmuşum gibi görüşler geliyor. Bu çok üzücü. Kendisiyle olan yakın ilişkimi bilen biliyor. Yardımcılarıyla sıkı diyaloğumuz devam ediyor. Keşke Sergen Yalçın projemizin merkezinde olmaya devam etseydi. Hocamız, Beşiktaş’a faydalı olamayacağını düşündüğü için görevinden ayrıldı. Sergen hoca da Önder hoca da Beşiktaş’ı çok seviyorlar. Kulübe zarar verdiğimizi düşündüğümüz anda bu koltuklardan ayrılırız.''

Beşiktaş, Cyle Larin'den vazgeçmedi

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Cyle Larin’le yazdan bu yana görüşmelerin devam ettiğini anlatan Kazancı, ''Ortak bir noktada buluşma ihtimali var. Hocanın raporunu da beklemek lazım. Kendisinden vazgeçilme durumu yok.'' bilgisini verdi.

Ceyhun Kazancı, gündemdeki oyuncular ve kiralık isimler hakkında ise şunları kaydetti:

''Michy Batshuayi ve Miralem Pjanic ile ilgili net bir karar yok. Her ikisi için girişimler olabilir. Belirleyici faktör hocanın raporu olacak. Alex Teixeira ile yol ayırma durumu yok. Bazı takımlar sordu, kulübün menfaati doğrultusunda sezon sonunda bakılır. Anderson Talisca takımında mutlu olduğunu ve uzun yıllar orada kalmak istediğini söyledi. Hal öyleyken şu an için gündemimizde bulunmuyor. Alexander Sörloth için kiralık olarak formasını giydiği kulüp opsiyon kullanır mı asıl kulübünün tutumu ne olur mayıs ayı içinde netleşir. Vincent Aboubakar gündemimizde olan bir oyuncu değil.''
 

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 12.04.2022 20:54
Beşiktaş  Arma  Şampiyonluk  Ceyhun kazancı   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net