Besteci Onur Bıçak, yeni teklisini dinleyicilerle buluşturacak

Besteci Onur Bıçak, yeni teklisini dinleyicilerle buluşturacak
MAGAZİN A- | A+   24.11.2022 11.54
Qavun

Besteci olarak 2015 yılında “Kalbim Ege’de Kaldı” ile dinleyicilerin karşısına çıkan Bıçak, 2017 yılında “Siyah Beyaz Aşk” “Dayan Yüreğim” ve “Badem Şekeri” adlı diziler için müzikler besteledi. 2018 yılında ise Serkan Çağrı ve Orhan Şallıel ile birlikte “Aslan Ailem” dizisinin müzikleri üzerine çalıştı. Bu süreci 2020 yılında “Doğduğun Ev Kaderindir” adlı dizi izledi ve sonrasındaki süreçte “Masumlar Apartmanı” adlı dizide Alp Yenier’in müzik ekibinde yer aldı. Bu dizi için on iki eser besteledi. Şu anda Yenier ile “Bir Küçük Gün Işığı” adlı dizide aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bıçak, diziler dışında kendi özgün bestelerini de 2019 yılından bu yana başta dinleyicileriyle paylaşıyor. Diskografisinde kendi adını taşıyan “Onur Bıçak” ve “White Side” adlı EP’si olmak üzere, “Reincartion”, “A Little Step”, “Leaps”, “Instant In The Morning”, “Happy Dreams”, “Unimagined” adlı teklikleri bulunuyor. Bu çalışmalarının arasına en yeni tekliği “Waltz No. 1” ile 25 Kasım’da tüm müzik platformlarında eş zamanlı olarak yayında olacak.  

Onur Bıçak kimdir?

Aldığı felsefe eğitimi sonrası müzikal eğitimine London College of Music’te devam eden Bıçak, aynı zamanda piyano öğretmenliği yapıyor. Eğitmenliğinin müzikal mantalitesine farklı bir bakış açısı kattığı farklı türler içerisinde gezinmesinin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. “Waltz No. 1” adlı son çalışmasında da genel klasik müzikalitesi içinde farklı bir aşamaya geçiyor multidisipliner bir anlayışı benimsiyor.   

2005 yılında ilk müzikal denemelerini gerçekleştiren Bıçak, ilk kompozisyonunu 2013 yılında bir televizyon dizisi için yaptı. 25 Kasım’da dijital platformlarda yerini alacak teklisi “Waltz No.1” ile Bıçak, bugünkü müzikal yolculuğunun zeminini oluşturuyor. 

Son Güncelleme: 24.11.2022 11:54
Besteci onur bıçak  Onur bıçak  Yeni teklisi   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

--------------------------------------------------------

MAKALELER

Türk Kara Ordusu Ne Zaman Kuruldu - Hüseyin Nihal Atsız

---------------------------------------------------------