Bornova Belediyesi Ergene’de yaşanan imar sorununu çözdü

Bornova Belediyesi Ergene’de yaşanan imar sorununu çözdü
YAŞAM A- | A+   25.09.2022 10.37
Qavun

Bornova Belediyesi, Ergene mahallesindeki 40 yıla yakın bir süredir yaşanan parselasyon ile ilgili imar sorunlarına sonlandırdı.  

Kentsel dönüşüm için yapılan çalışmaları 30 Ekim 2020 depreminden sonra hızlandıran Bornova Belediyesi, ilçenin merkez mahallerinden biri olan Ergene’de eski binaların bulunduğu alanda yaşanan imar sorununu çözdü. İmar planı uygulama sorunu nedeniyle 456 sokak üzerinde bulunan alandaki evlerini yenileyemeyen hak sahipleri Bornova Belediyesi aracılığıyla tapularına kavuştu. Alanın parselasyon planı Bornova Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi encümeninde onanarak, tescil edildi. Böylece 99 adada gerçekleşen  690 no'lu parselasyon planı ile yaklaşık 170 aileyi ilgilendiren sorun da tamamen çözülmüş oldu.

Bornova'da birikmiş olan sorunları ortadan kaldırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan İduğ, “Ekibimizle birlikte Bornova'yı iyileştirmeye ve büyütmeye devam ediyoruz. İlçemizde ihtiyaç duyulan kentsel yenileme, kentsel dönüşüm için çalışmalar yapıyoruz. Sorunlu olan alanlarda da sorunları çözerek olması gerektiği gibi ilerliyoruz. Bornova’da sorunlu alan kalmayacak. Tapularına kavuşan Bornovalılar adına da çok mutluyuz” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 25.09.2022 10:37
Bornova  Bornova belediyesi  Mustafa i̇duğ  İmar sorunu   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

--------------------------------------------------------

MAKALELER

Türk Kara Ordusu Ne Zaman Kuruldu - Hüseyin Nihal Atsız

---------------------------------------------------------