Enver Yılmaz ve Müsavat Dervişoğlu’ndan Flaş Açıklamalar

Enver Yılmaz ve Müsavat Dervişoğlu’ndan Flaş Açıklamalar
SİYASET A- | A+   04.04.2024 18.15
Qavun

Enver Yılmaz ve Müsavat Dervişoğlu’ndan Flaş Açıklamalar: Ordu'ya Siyasi Köle Muamelesi Yapmaya Kalktılar! İptal Edilen Oyların %70’i İyi Parti’ye Ait! Kamera Kayıtları Var Oy Çuvalını Evine Götürmüş!

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Kumru ilçesinde dördüncü gününde bulunan seçim takvimi itiraz sürecine dair bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, 30 avukatın 1229 sandıkta tespit edilen usulsüzlükleri il ve ilçe seçim kurullarına itiraz ederek belgelendirdikleri vurgulandı.

İyi Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz ve ekibi, Kumru ilçesindeki seçim itiraz sürecine ilişkin son durumu açıkladı. Yılmaz, seçim takviminin itiraz bölümünde dördüncü gününde olduklarını belirtti. Ekip, 1229 sandıkta yapılan usulsüzlükleri belgelemek için gece gündüz çalışırken, bu usulsüzlüklerin önce ilçe seçim kurullarına sonra da il seviyesinde itiraz edilerek sürdürüleceğini aktardı. Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kamera Kayıtları Var, Oy Çuvalını Evine Götürmüş”

Otuza yakın avukat arkadaşımız tam dört gündür gece gündüz demeksizin 1229 sandıkta yapılan usulsüzlükleri yerinde tespit etmek suretiyle önce ilçe seçim kurullarına daha sonra da bugünden itibaren de il seçim kurullarına itiraz takvimini devam ettirmiş olacağız. Bu süre içinde 4 tane ilçe itirazımız oldu. Bazı ilçelerde ilçe seçim kurulları iptal edilen oyların sayımına yönelik karar verdi. Bazılarında hiç karar vermediler.

Fakat yapılan usulsüzlükleri ve yolsuzlukları hem biz hem ülke kamuoyuyla paylaştığımızda bu sürecin altından kalkılabilecek bir hal olmadığını hep beraber de görüyoruz. Güvenlik kamera kayıtları, normal cep telefonuyla çekilen kamera kayıtları gösteriyor ki, mesela Ünye'de iki kişi omuzlarını almak suretiyle çuvalları yerde sürükleyerek, adliyenin önünden geçerek, niyetin önünden geçerek adliyeye götürmeye teşebbüsünde bulunuyorlar. Akkuş'taki bir kamera görüntüsünde vatandaş sandık başkanı saat 7 gibi sandığı omzuna alıyor, çuvalı evine gidiyor. Gün gece saat 4'te seçim kuruluna götürmek durumunda kalmış. Ünye ilçesinde hemen adliyenin 100 metre öbür tarafında okuldaki çuvallar, sandıklar sabah dörtte seçim kuruluna teslim edilmek durumunda kalmış. İstanbul seçimleri gece on bir buçukta neticelendiği halde Ordu'da, Büyükşehir Ordu'da ilçeleriyle birlikte halen dördüncü gününde biz YSK kayıtlarına göre dahi yüzde yüz sandık tutanaklarına ulaşamadık.

"Tüm Türkiye’ye Sesleniyorum, İptal Edilen Oyların %70’i İyi Parti’ye Ait"

Bu çerçevede Tüm Türkiye'ye buradan yeniden sesleniyorum. YSK'ya sesleniyorum. Emniyete sesleniyorum. Adliyemize sesleniyorum ve hakimlerimize sesleniyorum. Biz bu seçimi kazandığımıza inanıyoruz. Bu seçimin başından sonuna kadar bir organizasyon yapıldığını ve bu organizasyonun dört ilçe merkezinde yoğunlaştığını görüyoruz. Bu yoğunlaşma nihayetinde iptal edilen oyların %70'inin İYİ parti ve X parti olmasının tesadüf olmadığını altını çizerek söylüyorum.

Bu çerçevede sandıklar açıldığında öyle ilginç örnekler var ki, aynı soy isimden 4 kişinin sandık tutanaklarının altında imzasının olduğunu görüyoruz. Ben bu seçimlerin Mahkemelerin objektif kararı ile birlikte, yani seçim kurullarının objektif kararı ile birlikte birinci derecede yeniden sayım, ikinci derecede yeniden sayımla ortaya çıkacak tabloya göre seçimin yenilenmesi, iptali ve seçimi yenilenmesi takvimine doğru gideceğine inanıyorum. Bu çerçevede de hemşerilerimizin kesinlikle morallerini bozmamasını şu an zaten seçimin ortada bir kazananının olmadığını biz hep beraber de görüyoruz. Ne demek istiyoruz? Biz kaybetmediğimize, kazandığımıza inanıyoruz. Bazıları da kazanmadığını ve kaybettiğini görüyorlar ve hiç ortalıkta yoklar.

"Mazbata Süreci En Geç Ordu’da İşleyecek"

Seçimlerin yenilenmesine ilişkin sürecimizi hukuki olarak takip edeceğiz. Mazbata süreci ve takvimi muhtemelen Türkiye'de en geç işleyecek illerden bir tanesi orada olacaktır. Bu çerçevede şehrimizin üzerindeki karamsarlığı da kaldıralım, şehrimizin üzerindeki şaibeyi de kaldıralım. Birinci derecede tüm sandıkların açılıp yeniden sayılmasını, ikinci derecede de tespit ettiğimiz kamera kayıtları, resmi evrak üzerindeki tahribatlar, sandık kurulu üyelerinin hukuki sorunlarına dikkate almak suretiyle derhal 2 Haziran tarihi itibariyle belirlenen takvimde orada seçimin yenilenmesine ilişkin sürecimizi hukuki olarak takip edeceğiz. Sonuna kadar takip edeceğiz.

Vatandaşın gönlünde ve sandıkta kazandığımız bu seçimi kaybetme gibi bir düşüncemiz yok. Bizim bu demokratik mücadelede tüm ülkemizi, tüm Türkiye'yi, tüm sosyal medyayı, tüm basınımızı yanımızda görmek istiyoruz. Bu konuda hayıflanmayı kendime yakıştıramıyorum ama yalnız kaldığımızı bu demokratik mücadelede Partimiz dışındaki birimlerin, kuruluşların, gazetecilerin belli illere yoğunlaşıp Orduyu görmemezlikten gelmesini hayıflandığım özellikleri belirtiyorum. Bütün duyarlı vatandaşlarımıza ve kamuoyumuza teşekkür ediyorum.

“Seçimi Hileye ve Entrikaya Bırakacak Değiliz”

İyi Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu da, hukuki sürecin devam ettiğini ve demokratik hakların savunulacağını vurguladı. Dervişoğlu, Ordu'da yaşananların siyasi kölelik olarak değerlendirilemeyeceğini, demokratik mücadeleye devam edileceğini ve vatandaşların oylarının korunacağını ifade etti. “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Enver Yılmaz Bey süreçle ilgili gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Bugün hukuki haklarımızın takipçisi olmak üzere Kumru'dayız. Daha önceden yapılmış itirazlar da var. Hukukçu arkadaşlarımız çalışıyor. Süreci şimdilik hukuktan takip ediyoruz. Ama bu demek değildir ki demokratik haklarımızı kullanmayacağız. Kazanılmış bir seçimi hileyle ya da bir takım entrikalarla Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi kolektif kötülük ve organize işlerle başkalarına bırakacak değiliz.” dedi “Buradan büyük bir gürültü çıkarırız!” “Kimse kazandığına emin olmadığına göre şu anda seçimin kaybedeni yok. Hak arayışımız devam edecek. Sadece İYİ Parti bu haksızlığın üzerine gidiyor. Van'da gösterilen duyarlılığın Ordu'dan ihmal edilmesi, Ordu için ihmal edilmesi tarafından yadırganıyor. Bunu açıkça ifade etmek istiyorum. Ayrıca iktidar partisinin ve ana muhalefet partisinin bu konuyla ilgili duyarsızlıklarını da yadırgadığımı ifade etmek istiyorum. Buradan büyük bir gürültü çıkarırız. Herkes bunu iyi bilsin. Biz demokratik hak ve hürriyetlerimizi kullanma noktasında yeterlilik sahibi insanlarız. Burası Ordu vilayeti. Burası Türk Demokrasisi'nin kalesi. Ordululara siyasi köle muamelesi yapılmasına rıza göstermeyeceğimizden herkes emin olmalıdır. Bu kadar haksızlığın, hukuksuzluğun olduğu yerde bunca ihmali de anlamlı buluruz, manidar buluruz. Bu kastı yaşama geçirenlerin de yakasından hukukun bize verdiği yetkiler çerçevesinde de tutmayı iyi biliriz. Herkes bilsin ve emin olsun ki vatandaşımızın anasının ak sütü gibi oylarının burada takipçisi olacağız. Geride bıraktığımız zaman içerisinde hiçbir şey olmamış olsa bile mutlaka bir şey olmuştur diyerek seçimlerin iptalini sağlayan bu yüksek seçim kurulu Ordu'da bunca usulsüzlüğü görmezden gelip sürece kayıtsız kalamaz.” şeklinde konuştu.

“Ordu'ya Siyasi Köle Muamelesi Yapmaya Kalktılar”

“Buradan tüm yetkilileri hem görevlerini doğru yapmaya davet ediyorum hem de uyarıyorum. Ordu'ya siyasi köle muamelesi yapmaya kalkışmasınlar. Ordu'da siyasi köle yoktur. Medeni haklarına ve hürriyetlerine sahip demokrat insanlar vardır. Hak mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Şimdilik hukuken takipçisi süreci ama demokratik bütün haklarımızdan da yararlanacağımızı dost düşman herkesin iyi bilmesini istiyorum. Bu haksızlığın giderilmesi noktasında da bütün yetkilileri göreve davet ediyorum. Hayatın olağan akışına aykırı işlerin döndüğü bir seçim yaşadık. 500 - 550 bin seçmenin oy kullandığı yerde 98 bin geçersiz oy var ve bu geçersiz oyların tamamında da İYİ Parti tercihi bulunuyor. İYİ Parti'ye kurulan kumpas, Enver Yılmaz'a kurulan kumpas bizi yıldırmayacaktır. Üzerimize düşen bütün sorumluluğu alarak ne yapılması icap ediyorsa onu yapacağız. Buradan tekrar söylüyorum, altını çizerek söylüyorum. Şimdilik haklarımızın hukuken takipçisiyiz. Bundan sonraki süreçte demokratik bütün hak ve yetkilerimizden yararlanacağız. Onun için herkesin hakkını başına almasını tavsiye ediyorum. Vatandaşın hakkını kimseye gasp ettirmeyeceğiz. Bu organize işleri de bozacağız. Hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.orduolay.com

Son Güncelleme: 04.04.2024 18:15
Enver yılmaz  İyi̇ parti  Ordu  Müsavat dervişoğlu   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler