Enver Yılmaz'dan Flaş Açıklamalar! Ordu'da Seçimler Yenileniyor mu? Kaç İlçede İtirazlar Kabul Edildi?

Enver Yılmaz'dan Flaş Açıklamalar! Ordu'da Seçimler Yenileniyor mu? Kaç İlçede İtirazlar Kabul Edildi?
SİYASET A- | A+   07.04.2024 14.06
Qavun

Ordu'da seçimlerin ardından ortaya çıkan tartışmalar sürüyor. İyi Parti Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Enver Yılmaz, seçim sonuçlarına yapılan itirazlar ve gelecek planları hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yılmaz, ilçe seçim kurullarına yapılan 12 itirazın kabul edildiğini duyurdu, fakat bu kabullerin istenilen geniş çaplı sayımı kapsamadığını belirtti.

Barolar Birliğine Tepki Gösterdi

Türkiye Barolar Birliği'nin Van'a avukat desteği göndermesine karşın, Ordu'da benzer bir destek eksikliğinden bahseden Yılmaz, bu duruma dikkat çekti. Yılmaz,"Bugün seçimin üzerinden altı gün geçmesine rağmen maalesef halen Türkiye'nin dikkatini çekemedik. Sebebi herhalde Van olmuş olması gerek. Türkiye Barolar Birliği sadece Van'a yüzün üzerinde avukat göndermesine rağmen Türkiye'de orduda şu an yapılan seçimi görmezden gelen bir hukukçu kitlesi var. Biz arkadaşlarımızla avukat arkadaşlarımızla yaklaşık altı gündür Burada hakikaten orada bir demokrasi mücadelesi, bir hukuk mücadelesi veriyoruz." dedi.

12 İlçede İtirazlar Kısmi Olarak Kabul Edildi

Yılmaz, bugün yaptığı açıklamada, il seçim kurulunun 12 ilçedeki itirazları kısmi olarak kabul ettiğini belirtti. Yılmaz,"Yapmış olduğumuz itirazlar önce ilçe seçim kurularına, daha sonra il seçim kurularına yapmak suretiyle, il seçim kurulu da yapmış olduğumuz itirazlarımızın 12 tanesini kabul etmek suretiyle şu anda Bugün, yarın ve pazartesi günü itibariyle sayımlarına devam edecek. Ama yapmış olduğumuz itirazlarda kısmi kabuller var. Bizim istediğimiz şekliyle tüm sandıkların sayılması değil, numune seçmek suretiyle kısmi kabul yaptılar. Biz yapmış olduğumuz bu itirazlarla birlikte, maksatımız zaten odur ki, Yüksek Seçim Kurulu'nun Ankara'da vereceği objektif bir kararla seçimlerin yenilenmesi talebini tekrar gündeme taşıyacağız." Şeklinde konuştu.

Belgeler Yok Artık Dedirtecek

Yapılan itirazların Yüksek Seçim Kurulu'nu harekete geçireceğine inanan Yılmaz, ellerindeki belgelerin kamuoyunu şaşırtacağını ifade etti. Yılmaz,"Dosyalarımız sonuna kadar dolu. Elimizde muhteşem evraklarımız var kendi açımızdan. Bu evraklar kamuoyuyla paylaşıldığında yok artık bu kadar da olmaz denilecek şekliyle hukuksuzluk, gayrihukuki davranışlar ilimizde maalesef somutlaşmış olacak." dedi.

Ordu'da Seçim Neticelenmedi Mevcut Başkan Teşekkürler Ordu Diye Açıklama Yapmış

Belgelerin paylaşılmasıyla, şimdiye kadar sessiz kalan kesimlerin de destek vereceğini öne sürdü. Yılmaz,"Hep diyorduk ya orduyu ordular yönetsin, ordu yönetilen değil yöneten belediye başkanına ihtiyaç var diyor idik. Bugün de mevcut belediye başkanı billboardlara ve gazetelere çok teşekkürler Ordu diye bir açıklama yapmış. Sayın Başkan, Ordu'da seçim neticelenmedi, Yüksek Seçim Kurulu henüz onaylamadı, mazbatanızı henüz almadınız. Zaten mazbata alındıktan 3 gün içinde biz Yüksek Seçim Kurulu'na itiraz etmek suretiyle Bu itirazlarımızı tüm ülke kamuoyuyla paylaşacağız. İnanıyorum ki pazartesinden itibaren paylaşacağımız evraklar ve belgelerimiz Türkiye'de çok ses getireceği gibi bu haklı mücadelemizde bizi şimdiye kadar destekleyemeyenler, yalnız bırakanlar da evet haklıymış mücadelesinde sonuna kadar 24 saat esaslı 6. gün olmasına rağmen toplanan evraklarla birlikte Türkiye kamuoyu bu cevapları bekliyor olmuş olacak diyecektir inşallah. Mücadelemize destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah sandığa Enver Yılmaz ve İyi Parti olarak giren oylar Enver Yılmaz ve İyi Parti olarak çıkacaktır. Mücadelemiz bu. Zaten iddiamız da o. Bize milletimiz oy verdi ama sandıktan çıkamadık. Bunun yargı marifetiyle öncelikle ilçe seçim, sonra il seçim ve sonra da Yüksek Seçim Kurulu kararlarıyla tüm Türkiye'ye tescil ettirmiş olacağız. Demokrasi mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize tekrar canı gönülden teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

Kaynak: www.orduolay.com

Son Güncelleme: 07.04.2024 14:06
Enver yılmaz  İyi̇ parti  Ordu   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler