Eren Abluka-18 operasyonunda 2 asker şehit oldu

Eren Abluka-18 operasyonunda 2 asker şehit oldu
GÜNDEM A- | A+   23.06.2022 10.49
Qavun

Diyarbakır'da Eren Abluka-18  operasyonunda, çatışma sonucu hastaneye kaldırılan Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç ve Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen şehit oldu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Diyarbakır-Lice ilçesi Göçer mahallesi kırsalında, 22 Haziran 2022 Çarşamba günü, Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığı unsurlarınca icra edilen "Eren Abluka-18 (Şehit J.Onb. Doğan Dağcı) Operasyonunda’’ teröristler ile yaşanan silahlı çatışma esnasında, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç, Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen ve Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Can Akdoğan yaralanmıştır.

Yaralılardan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç sevk edildiği Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen sevk edildiği Dağkapı Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Teröristlerin tespiti ve etkisiz hale getirilmesi  için bölgeye takviye JÖH ve Jandarma Komando birlikleri sevk edilmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı, yaralı personelimize ise acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 23.06.2022 10:49
Şehit  Asker  Şehit asker  Milli savunma   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net