Eşit Masallar oyunu, Dünya Tiyatro Günü’nde minik tiyatro severlerle buluşuyor

Eşit Masallar oyunu, Dünya Tiyatro Günü’nde minik tiyatro severlerle buluşuyor
KÜLTÜR SANAT A- | A+   26.03.2024 11.54
Qavun

Odeabank’ın kadın-erkek eşitliği kavramına dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiği Eşit Masallar projesinin tiyatro oyunu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Kadıköy Belediyesi Halis Kurtça Çocuk Merkezi’nde saat 11.00’da ve 13.30’da minik tiyatro severler ile buluşacak.

Odeabank’ın kadın-erkek eşitliği kavramına dikkat çekmek amacıyla dünya klasiği masalları eşitlikçi bir bakış açısıyla yeniden yorumladığı Eşit Masallar projesi, minik tiyatro severler ve ebeveynleri ile buluşmayı sürdürüyor. Eşit Masallar oyunu, Dünya Tiyatro Günü olan 27 Mart’ta, Kadıköy Belediyesi Halis Kurtça Çocuk Merkezi’nde saat 11.00 ve 13.30’da seyirci ile buluşacak.

Oyunlar ücretsiz olarak izlenebiliyor

Aynı isimli kitap projesinden uyarlanan oyunda; Sindirella, Rapunzel, Pamuk Kalpli Prens ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız ve Kurbağa Prens, yeni bir macerada bir araya geliyor. Beş masalın kahramanlarının aynı sahnede buluştuğu oyunda, yeniden yorumlanan hikâyelerle toplumsal cinsiyet eşitliği, doğa ve çevre konularına dikkat çekiliyor. Yazar Müge Mor Hercihan tarafından sahneye uyarlanan ve yönetmenliğini Deniz Yeşil Mavi’nin yaptığı Eşit Masallar oyununda Büşra Ayata, Zeynep İpek, Merve Kaytuka, Beril Korkmaz, Oktay Kılınç, İlteriş Bakırhan, Bedirhan Malçok ve Oben Onur rol alıyor.

Oyunlar ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Odeabank Hakkında: 

Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak Bank Audi Group'un yatırımıyla 2012 yılında kurulan Odea Bank A.Ş., 2023 Aralık ayı itibarıyla, 16 ilde, 41 şubesi ve toplam 1284 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Ağustos 2016 itibarıyla International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.Ş.'nin çoğunluk hissedarı Banka Audi SAL’dır.

Son Güncelleme: 26.03.2024 11:54
Eşit masallar oyunu  Dünya tiyatro günü  Minik tiyatro   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler