Fastpay Nedir, İstanbul Kart veya Akbil Nasıl Doldurulur, Avantajı Nedir?

Fastpay Nedir, İstanbul Kart veya Akbil Nasıl Doldurulur, Avantajı Nedir?
ANAHTAR BİLGİLER A- | A+   27.02.2021 21.31
Qavun

Fastpay Nedir, İstanbul Kart veya Akbil Nasıl Doldurulur, Avantajı Nedir?


Hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen fastPay artık istanbulkart'ına (eski adıyla; Akbil) kolayca para yüklemeni de sağlıyor.

Bugüne kadar fastPay sayesinde üye işyerlerinde ödemelerini rahatça gerçekleştirmiş, online ödemelerini kart bilgilerini girmeden yapmış ve ATM'lerden kartsız para çekme kolaylığını deneyimlemiştin. Sırada yepyeni ve çok işine yarayacak bir kolaylık daha var: Online istanbulkart yükleme.

Sağanak yağmurda koşa koşa otobüsünü yakaladın, istanbulkart'ını cebinden çıkarıp okuttun ve o acı sesi duydun. Kartın boş... Ya da bir sonraki metroya acil olarak binmen gerekiyor ancak istanbulkart yükleme sırasının ucu bucağı gözükmüyor.

Artık bu senaryolarda endişe etmene, cebinde bozuk para arayıp insanlara "Akbil'iniz var mı acaba?" diye sormana, boş biletmatik ya da dolum noktası aramana hiç gerek yok!

Birkaç dakikalık bir işlemle fastPay uygulamanı kullanarak istanbulkart'ına para yükleyebilir, yolculuğunu huzurlu bir şekilde yapabilirsin.

Üstelik fastPay’le İstanbulkart’ına yapacağın ilk yüklemede 10 TL hediye. Sen de dilediğin kredi kartınla kolayca ve masrafsız şekilde yüklemeni yap, 10 TL hediye fastPay hesabına gelsin!

NFC kolaylığıyla tek dokunuşla yükleme ve bakiye sorgulama
İstanbulkart'ına yükleme yapmak için dolum noktası bulmana, uzun kuyruklarda beklemene ya da para çekmene gerek kalmadı. NFC teknolojisi yani Yakın Alan İletişimi sayesinde telefonundaki bakiyeden istanbulkart'ına para yüklemen çok kolay.

Android telefonlarda bulunan Yakın Alan İletişimi özelliği, istanbulkart'ını telefonuna yaklaştırarak yükleme yapabilmeni sağlayan bir veri alışveriş teknolojisidir.

Hayatını daha da kolaylaştırmayı vadeden fastPay'i kullanmaya başlamak için Google Play Store ya da App Store'dan uygulamayı birkaç dakika içerisinde indirebilir ve günlük hayatın yorgunluklarından birini daha bertaraf etmenin huzurunu yaşayabilirsin.

Eğer telefonunda NFC özelliği bulunmuyorsa yine de endişe etmene gerek yok, istanbulkart numaranı tuşlayarak da istanbulkart online dolum işlemini kolayca gerçekleştirebilirsin.

fastPay ile istanbulkart'a nasıl yükleme yapılır?
Google Play Store ve App Store'dan ücretsiz olarak indirebileceğin fastPay uygulamasını kullanarak hem NFC teknolojisi bulunan hem de bulunmayan tüm telefonlardan istanbulkart'ına online dolum yapabilir ve istanbulkart dolum noktası arama telaşından kurtulabilirsin.

Temassız olarak ya da kart numaranı tuşlayarak gerçekleştirebileceğin istanbulkart para yükleme işlemine dair detayları aşağıda bulabilirsin.

istanbulkart’ın yükleme limiti minimum 1 TL olup maksimum tek seferde 200 TL’dir. Aylık yükleme limiti ise toplamda 750 TL’dir.

İstanbulkart’a temassız yükleme nasıl yapılır?
Temassız yükleme yapmak sandığından çok daha kolay;


 • fastPay uygulamasını cep telefonunda açtıktan sonra login sayfası öncesinde sol altta bulunan taşıt ikonuna tıklayın.

 • istanbulkart'ına yüklemek istediğin tutarı tuşla.

 • fastPay uygulamasına daha önceden tanımlamış olduğun banka kredi kartından ya da fastPay hesabındaki bakiyenden harcama yapmak istediğini seç.

 • Bu adımda eğer telefonunda NFC özelliği kapalı ise yeni açılacak olan ekrandan “NFC özelliğini aç” butonuna tıkla. Bu adım seni telefonunun Ayarlar menüsüne yönlendirecek, NFC özelliğini aktif hale getirdikten sonra fastPay uygulamasına geri dönebilirsin.

 • İster Mavi Kart ister İndirimli Kart sahibi ol yükleme işlemini kolaylıkla gerçekleştireceğin adımda sıra.

 • istanbulkart'ını telefonunun arka yüzüne yaklaştır ve birkaç saniye bekle. Sistem, kartını algıladığı zaman istanbulkart'ın o tanıdık sesini duyacaksın.

 • Yüklemeye onay verdikten sonra kartın telefonla temasını kesmemeli ve yükleme çubuğu %100 dolana kadar beklemelisin. İşte her şey bu kadar kolay!

 • Artık istanbulkart bakiye bilgilerini uygulamada görebilir ve yola çıkmaya hazırlanabilirsin.


 •  

fastPay'in sunduğu masrafsız istanbulkart online yükleme özelliği sayesinde yükleme yaptığın kartını doğrudan bir toplu taşıma aracına binerken ya da turnikeden geçerken kullanabilirsin.

Yükleme ekranına gelerek arzu ettiğin zaman arzu ettiğin yerde istanbulkart bakiyeni sorgulayabilir ve bakiyen azaldığında yukarıdaki adımları tekrar ederek kolayca yeniden dolum yapabilirsin.

istanbulkart bilgilerini yazarak yükleme nasıl yapılır?


 • Eğer NFC teknolojisi bulunmayan bir telefonun varsa istanbulkart bilgilerini fastPay uygulamasına girerek kolaylıkla yüklemeni yapabilir, dolum noktası arama gibi zaman alan süreçlerden kurtulabilirsin.

 • fastPay uygulamasını açtıktan sonra ekranın sol alt köşesinde bulunan taşıt ikonuna tıkla.

 • Mavi Kart ya da İndirimli Kart fark etmeksizin, istanbulkart'ının arka yüzünde bulunan 16 hanelik kart numarasını tuşla. Yüklemek istediğin tutarı ilgili alana girdikten sonra parayı transfer edeceğin hesabı seç.

 • Doğrudan fastPay uygulamasına tanımlamış olduğun herhangi bir bankaya ait kredi kartından transfer işlemini gerçekleştirebileceğin gibi, fastPay hesabında bulunan bakiyenden de ödemeni gerçekleştirebilirsin.

 • Arzu ettiğin hesabı seçtikten sonra yüklemeye onay ver. Yüklediğin tutarın karta yansıması için biletmatik ve online talimat noktalarına kartını dokundur ve süreci tamamla.

 • Bozuk para bulma sıkıntını ortadan kaldıracak olan bu kolaylığı hiçbir ekstra masraf ödemeden fastPay ayrıcalığıyla yaşamaya hemen başlamak için telefonuna uygulamayı hemen indir.


 •  
Son Güncelleme: 27.02.2021 21:31
Fastpay  Fastpay indirilir  Akbil yüklenir  İstanbulkart yüklenir  Akbil bakiye sorgulama  Fastpay bakiye sorgulama  Aklınızda bulunsun   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net