GAGİAD, yeşil diyalog için Lüksemburg'da

GAGİAD, yeşil diyalog için Lüksemburg'da
GÜNDEM A- | A+   22.12.2022 12.04
Qavun

GAGİAD adına Proje Koordinatörü ve dernek üyesi Öğr. Gör. Şehnaz Sakıcı ve Dr. Öğretim Üyesi Filiz Çayırağası'nın katıldığı toplantının gündemi "kamu ve özel sektörde sosyal ekonominin geliştirilmesi" oldu.

Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus+ Mesleki Eğitim Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar Projeleri kapsamında Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği'nin(GAGİAD) koordinatörlüğünde hayata geçirilen ve 67 başvuru arasından ilk 8’e kalarak destek alan projenin üçüncü etabı tamamlandı.

İlki GAGİAD ev sahipliğinde Gaziantep'te yapılan projenin ikinci etabında Kopenhag’da buluşan paydaşlar, 3. etap çalışmaları için Lüksemburg'ta organize oldu.

Proje kapsamında bölgedeki yeşil şehirler uygulamalarını gezen GAGİAD temsilcileri, İspanya, Yunanistan, Lüksemburg ve Danimarka'dan da gelen paydaşlarla Gaziantep’teki tecrübelerini de paylaştı.

Lüksemburg'daki proje ortağı SDG World’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada, "kamu ve özel sektörde sosyal ekonominin geliştirilmesi" gündem maddesi olarak belirlendi. Bu tema kapsamında, sunumlar ve bilgilendirme oturumları gerçekleştirildi.

Lüksemburg’da tarım ürünleri ve pazarlanması alanındaki Siyaset Bilimcisi ve Tarım-Gıda Kooperatifi “GESPOV”un Yönetim Kurulu Üyesi Bayan Dimitra Fantides tarafından “Avrupa’nın merkezinde Kadın Tarımsal Girişimciliği ve Yaşanan Ekonomik Zorluklar” konulu sunum gerçekleştirildi.

Faaliyet soru cevap bölümüyle devam eden projenin bir sonraki ulus ötesi faaliyeti "Kırsal alandaki kadın girişimcilerin bilgi ve iletişim teknolojileri kapsamında güçlendirilmesi" temasıyla İspanya'nın Zaragoza kentinde gerçekleştirilecek.

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 22.12.2022 12:04
Gagi̇ad  Yeşil diyalog  Lüksemburg   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler