Gelecek Parti'li Yılmaz: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yaptığı Siyasi Ahlaka Etik Kurallarına Aykırıdır! 

Gelecek Parti'li Yılmaz: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yaptığı Siyasi Ahlaka Etik Kurallarına Aykırıdır! 
SİYASET A- | A+   20.09.2023 23.19
Qavun

Gelecek Partisi Artvin İl Başkanı Sema Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretinde mülteciler hakkındaki düşüncelerini eleştirdi. Başkan Yılmaz:" Erdoğan her zamanki gibi 84 milyonu alenen kandırdı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün ABD ziyareti sırasında Türkiye'de yaşayan mültecilerle ilgili "mültecileri göndermek istemiyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu söylemlerinin ardından Başkan Yılmaz, Erdoğan'ın bir kez daha tüm vatandaşları kandırdığını ifade ederek şunları söyledi:"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaatlerinden bir tanesi de Türkiye'nin 2011 yılından beri kronikleşmiş  sorunlarından biri olan "mülteci problemiydi". Erdoğan her açıklamasını mültecilere güvenli bir şekilde ülkelerine göndereceğiz, kimsenin bu konuda herhangi bir şüphesi olmasın diyordu. Seçimi kazandıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ibreyi tam tersine döndürdü ve mültecileri göndermek istemiyoruz diye alelen halkı kandırdığını itiraf etti.

Bu yapılan kirli siyasettir, bu yapılan halkı oyalamaktır, bu yapılan halkın isteklerine kulak tıkamaktır, bu yapılan siyasi ahlaka, etik kurallarına terstir. Seçimden önce farklı konuşup, seçimden sonra farklı konuşmak Türk halkını görmezden gelmekten başka bir şey değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir an önce bu düşünceden ve bu söylemlerden vazgeçmeli, yüzünü Türk vatandaşına dönmeli, mülteci sorununu ivedilikle çözmelidir" dedi.

Son Güncelleme: 20.09.2023 23:19
Sema yılmaz  Gelecek parti  Artvin  Siyasi ahlak   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler