İYİ Parti teşkilatlarına 'eylemlere katılmayın' talimatı

İYİ Parti teşkilatlarına 'eylemlere katılmayın' talimatı
GÜNDEM A- | A+   28.11.2021 09.53
Qavun

Türk lirasının aşırı değer kaybı ile büyük kayıp yaşayan vatandaşların gösterdiği tepkiler zaman zaman sokak eylemlerine dönüşüyor.

Yurttaşların sokak eylemlerine katılmalarından endişelenen İYİ Parti genel merkezinden ülke genelindeki teşkilatlarınai 'eylemlere katılmayın, seçmen katılımını engelleyin' talimatı verildi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın bugün yayınlanan yazısında konuyla ilgili olarak, "Hafta başında Ankara ve İstanbul’da kendiliğinden gerçekleşen yürüyüşlerle ilgili de anında teşkilat uyarılmış ve bu türden eylemlerin kesinlikle içinde olmamaları, seçmenlerin katılımının da engellenmesi çağrısı yapılmış" denildi.

Sarıkaya'nın "Ortak miting teklifine neden hayır denildi?" başlıklı yazıdan bir bölüm şöyle:

"İYİ Parti’ye ittifak ortaklarından “ortak miting” önerisi gelmiş; partinin Genel İdare Kurulu’nda konu masaya yatırılmış ve olumlu bakılmadığı bilgisinin iletilmesine karar verilmiş.

Bunun neden yapıldığını sordum, “Eğer birlikte miting yapmış olsaydık, bizimle beraber olmak isteyenlerin tercihini etkileyecektik” diye oldukça diplomatik yanıtla karşılaştım.

İki partinin farklı zamanlarda ve yerlerde miting yapması halinde getirisinin daha fazla olacağına da bu aşamada vurgu yapıldı.

Mitingler konusunda neden bu kadar cevval bir çıkış yapıldı?

Soruya verilen yanıt ise şöyle oldu:

“Bunu biz istemedik, ancak Erdoğan, Genel Başkanımız Meral Hanım'a laf söyleyince bizim ne olduğumuzu anlaması için böyle bir düzenlemeye gitmeye karar verdik…”

Aktardıklarına göre daha önce hesapta olmayan Denizli mitingi böyle bir gerekçeyle gerçekleştirilmiş, ittifak ortağı partilerin katkı yapması konusunda da herhangi bir davet yapılmamış.

“İttifak ortağımız olarak o bölgenin milletvekillerinden, nezaket içinde muhakkak gelen olmuştur, ancak bizim özel bir davetimiz söz konusu değil” denildi.

Aktardıklarına göre aslında mitingler sürecini Ocak sonrasında başlatmayı planlıyorlarmış.

Son dönem sıklıkla gerçekleştirdikleri kentlerdeki esnaf gezilerinin bir bölümünü miting haline getirmeyi amaçlamışlar.

Ancak Erdoğan’ın Akşener’e yönelik sözleri hazırlıkların erkene alınmasına yol açmış.

Bu aşamada hafta başında Ankara ve İstanbul’da kendiliğinden gerçekleşen yürüyüşlerle ilgili de anında teşkilat uyarılmış ve bu türden eylemlerin kesinlikle içinde olmamaları, seçmenlerin katılımının da engellenmesi çağrısı yapılmış.

Endişeleri provokasyonla karşılaşma ihtimali…

Seçim yaklaştıkça ilginç gelişmelere ve sürece tanıklık edeceğiz gibi görünüyor… 

Son Güncelleme: 28.11.2021 09:53
İyi̇ parti  Mitingler  Gösteri  Eylemler   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net