İYİ PARTİ'den Bulgaristan Türklerine anlamlı ziyaret

İYİ PARTİ'den Bulgaristan Türklerine anlamlı ziyaret
TÜRK DÜNYASI A- | A+   20.05.2022 15.56
Qavun

Bulgaristan Türklerinin Siyasi Partisi olan Hak ve Özgürlükler Hareketinin düzenlediği anma programında İYİ PARTİ'den iki Milletvekili vardı.

Bulgaristan’da 1989 yılında totaliter rejime karşı yapılan barışçıl protestoların 33.yıl dönümünde zorunlu asimilasyon sürecinde yaşamını yitiren şehitleri anmak amacıyla düzenlenen Geleneksel Anma Törenlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i temsilen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar katıldı.

Türk Dünyası Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Fahrettin Yokuş Bulgaristan ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yokuş:  “Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Lideri Mustafa Karadayı, Milletvekilleri ve Belediye Başkanları ile birlikte iştişare görüşmeler yaptık. Daha Sonra Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanına, Genel başkanımız Meral Akşener adına hediye takdim ettik. Ziyaretlerimiz esnasında Milli Haltercimiz Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz Naim Süleymanoğlu'nun doğduğu şehri de ziyaret ettik.

Kırcali İline bağlı Cebel İlçesinde Şehitlerimizi anma programına katıldık. Cebel Özgürlük Direnişi şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Mücadeleleri Türk Dünyasında unutulmayan destanlar arasında yerini almıştır. Ecdadımızın aziz topraklarından en içten duygularla ayrılıyoruz.” dedi.

Son Güncelleme: 20.05.2022 15:56
İyi̇ parti  Bulgaristan türkleri  Hak ve özgürlükler hareketi   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler