Kılıçdaroğlu, ‘Cemal Kaşıkcı’ cinayetini hatırlattı: Para uğruna ülkenin itibarını sattılar

Kılıçdaroğlu, ‘Cemal Kaşıkcı’ cinayetini hatırlattı: Para uğruna ülkenin itibarını sattılar
SİYASET A- | A+   21.06.2022 20.36
Qavun

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın yarınki ziyareti öncesi iktidara yüklendi. Cemal Kaşıkçı cinayetini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de görülmekte olan bir davayı ve işlenen bir cinayeti birilerinin talebi üzerine para uğruna Suudilere veriyorsunuz. TC devletinin itibarını bu kadar ayaklar altına alan, para uğruna bu ülkenin itibarını birilerine satan adama Allah aşkına ne denir?” diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

 • Büyük sorunlarımızın farkındayım. Yargıya bakıyorsunuz adaleti dağıtmaktan uzak. Yönetime bakıyorsunuz ne yaptığı belli değil. Saray’a bakıyorsunuz ayrı havalarda.
 • İniyorsunuz alana halka gidiyorsunuz dünya kadar şikayet dinliyorsunuz. Yönetimle halk arasında büyük bir uçurum var şu an. Saray ne yaptığını bilmiyor, halk da perişan halde.
 • Çıkış noktasını açıkça söylüyorum; Türkiye’nin bu bataktan çıkışının tek bir çaresi var o da Cumhuriyet Halk Partisi. Söz veriyorum halkıma. Her kuruşun hesabını veren, kul hakkı gelmeyen bir yönetim gelecek.

SANSÜR YASASINI AYM’YE GÖTÜRCEĞİZ

 • Bir sansür kanunu getirmişler, Saray da imzalamış. Ne olduğunu da bilmiyorlar! Kimse Saray’ı, AKP’yi MHP’yi eleştirmesin, herkesin ağzına bant geçirelim güllük gülistanlık geçirelim. Yutmayız! Bu millette yutmaz.
 • Basın özgürlüğü ülkeyi sağlıklı yöneten bir yönetimin vazgeçilmez koşuludur. Biz ülkeyi yönettiğimizde medya özgürlüğü olacak, herkes istediğini yazacak. Özgür medyanın olmadığı yerde demokrasi olmaz, düşünce özgürlüğü olmaz. Bunlara yasak getirmeye çalışıyorlar, beyler rahatsız oluyor.
 • Malum, ‘Sistem değişiyor’ dediklerinde de ‘Parlamento daha güçlü olacak’ demişlerdi. Buyrun parlamentoya bakın, bakanlar bile gelmiyor. Bir soru önergesine bile cevap vermiyorlar.
 • Bir başkan var TBMM Başkanı var ama o da vesayet altında. Bilmeleri gereken bir şey var iyi niyetle ifade edeyim. En güçlü gazete fısıltı gazetesi. ‘Yazmayın’ dediğinizde fısıltı gazetesinden daha güçlüsü yoktur.
 • Anayasada der ki basın hürdür sansür edilemez. Ama getirilen düzenleme sansür uygulaması. Bu teklif bu şekliyle yasalaşırsa parlamentoda da mücadele edeceğiz, parlamento dışına çıktığında da alacağız Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz.

PINAR GÜLTEKİN DAVASI

 • Haksız tahrik indirimi sağlandı. Hangi vicdan hangi ahlak kabul eder? Kadın erkek danışması içinde kadınlara yapılan tüm haksızlıkların karşısında birlikte olmak zorundayız. Bir devletin itibarı, saygınlığı vardır. Bunu koruyacak olan yönetimdir.

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

 • Eğer İstanbul’da Suudi konsolosluğunda bir cinayet işleniyorsa o cinayetin bütün ayrıntılarını sorgulamak ve gerçeği halka paylaşmak artı gerekli cezayı vermek T.C. devletinin görevidir.
 • Eğer siz para uğruna Türkiye’yi kötü yönettiniz dilencilik yapıp birilerinden para istemeye gidiyorsunuz ve Türkiye’de görülmekte olan bir davayı ve işlenen bir cinayeti birilerinin talebi üzerine para uğruna Suudilere veriyorsunuz.
 • Şimdi T.C. devletinde vicdan sahibi olan herkese sormak isterim. T.C. devletinin itibarını bu kadar ayaklar altına alan para uğruna bu ülkenin itibarını birilerine satan adama Allah aşkına ne denir? Cinayet öncesi geliyorlar zaten üç. tane tuğgeneral, 2 tane yarbay iki teğmen 8 istihbarat elemanı geliyor.
 • Katlediyorlar konsoloslukta, T.C. devletinin itibarını İstanbul’daki Suudi Konsolosluğu’nun bahçesine gömüyorlar. Bunlar ülkeye asla ve asla itibar kazandıracak olaylar değildir itibar kaybettiren olaylardır. Sandığa gideceğiz demokratik yollarla ben bunların tamamını emekli edeceğim.
 • Yine gelecek yine kucaklaşacaklar T.C. devletinin başındaki kişi cinayet emrini veren katille kucaklaşacak. Onurumuzu ayaklar altına aldılar.
 • Bakın İsrail Mavi Marmara’da bizim 10 kardeşimizi şehit ettiler değil mi? Dosyayı verdiler mi Türkiye’ye? Vermediler. Hem de açık sularda. Bizimki yine esti gürledi. Sana 20 milyon dolar vereyim dosyayı kapat dediler. Kapattılar. Rüşvet alandan büyükelçi yaparsanız baştan itibaren kokmaya başlar. Başladı da zaten.

TARIM BAKANININ KAFASI VENEZUELA’DA!

 • İzmir’de gittim çiftçi kardeşlerimle konuştum. Battık diyorlar. Hemen arkasından Tarım Bakanı bir açıklama yaptı biz onlara destek veriyoruz diyor. Fatma Doğan’a diyor ki 17 ayda 9 bin 14 lira destek verdik. İki torba yem parası arkadaşlar.
 • Ne söylediğini bilmiyor. Çünkü kafası Venezuela’da!
 • Kader Başaran, 17 ayda 23 bin 740 lira destek verdik diyor; aylık 1397 lira o da 4 torba yem parası. Kadınlar destek vermediler demiyor, yetersiz diyor. Bir verdiğine bak bir de gelen zamma bak!
Son Güncelleme: 21.06.2022 20:36
Kemal kılıçdaroğlu  Grup toplantısı  Cemal kaşıkçı   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net