KURAM Mesleki Sınav Merkezi projesinde sınav soruları netleşiyor

KURAM Mesleki Sınav Merkezi projesinde sınav soruları netleşiyor
SEKTÖREL A- | A+   10.01.2022 13.59
Qavun

Tarihi eserlerin aslına uygun bir şekilde restore edilmesinde görev alacak çalışanları sertifikalandırmak amacıyla hayata geçirilecek olan “KURAM Mesleki Sınav Merkezi” projesinde Aralık ayı ilerleme toplantısı gerçekleştirildi. Projede teorik ve pratik sınav hazırlıkları son aşamaya geldi.

Tarihi eserlerin restorasyonunda görev alacak çalışanların mesleki standartlara uygun hizmet verebilmesi amacıyla başlatılan “KURAM Mesleki Sınav Merkezi” yoğun mesai aralıksız sürüyor. AB ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından desteklenen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi'nin Sözleşme Makamı; Operasyon Faydalanıcısı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) olan KURAM Mesleki Sınav Merkezi 11. Proje İlerleme Toplantısı 31 Aralık’ta gerçekleştirildi. Toplantıya eş faydalanıcı kurum Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) yetkili temsilcisi Dr. Onur Şimşek, faydalanıcı kurum Yeryüzü Mühendisleri Derneği (YYM) yetkili temsilcisi Dr. Ömer Faruk Kültür, proje koordinatörü Ali Reyhan Esen, proje asistanı Merve Sena Kaymak, muhasebeci Furkan Kalkan, Expert-3 Sinan Bakan, Expert-4 Fatih Özbaş, Proje Danışmanı-2 Dr. Suphi Saatçi, FSMVÜ’den görevlendirilen Murat Yavuz ve Vakıflar I. Bölge Müdürlüğünden görevlendirilen Esin Yaren Serttaş gibi isimler katıldı. 

MYK ön başvurusu yapıldı

Katılımcıları projede gelinen son aşama hakkında bilgilendiren Merve Sena Kaymak, mesleki farkındalık kitapçığının üniversite tarafından hazırlanmaya devam edildiğini ve Ocak ayı içerisinde bu kitapçıkların basımına geçileceğini söyledi. Kaymak ayrıca MYK Ön Başvurusunun yapıldığını, 01.11.2020-31.10.2021 tarihlerini kapsayan ara raporun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na elden teslim edildiği bilgisini üyelere aktardı. FSMVÜ’den görevlendirilen Murat Yavuz da, teorik sorularda eksik olan kısımların tamamlanmaya çalışıldığını, uygulama soruları için sınav senaryolarında üniversite öğretim görevlilerinden destek alınacağını söyledi.

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 10.01.2022 13:59
Kuram mesleki sınav  Kuram  Mesleki  Tarihi eser   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net