Medıcana, Dünya Kadınlar Günü’nde Basketbolcu Bahar Çağlar Ökten’i Ağırladı

Medıcana, Dünya Kadınlar Günü’nde Basketbolcu Bahar Çağlar Ökten’i Ağırladı
YAŞAM A- | A+   09.03.2024 10.51
Qavun

Kadın Çalışan Dostu 100 şirket arasında yer alan ve çalışanlarının yüzde 70’den fazlası kadınlardan oluşan Medicana Sağlık Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Medicana Ataköy Hastanesi’nde düzenlediği “Kadın İsterse: Bahar Çağlar Ökten'le Başarı Yolculuğu” başlıklı seminerine ev sahipliği yaptı. Aslıhan Saraçoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerde Bahar Çağlar Ökten; kariyerinden cinsiyet eşitliğine, kadının toplumdaki yerinden profesyonel başarı hikayesine dek uzanan birçok konuda hem deneyimlerini hem de gözlemlerini katılımcılarla paylaştı.

Medicana Ataköy Hastanesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde basketbolunun önemli isimlerinden Bahar Çağlar Ökten’i ağırladı. Aslıhan Saraçoğlu’nun moderatörlüğündeki “Kadın İsterse: Bahar Çağlar Ökten'le Başarı Yolculuğu” başlıklı seminer, Medicana Ataköy Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

 22 yıllık kariyerinde toplamda 322 kez milli takım forması giyen, EuroLeague ve EuroCup şampiyonlukları dahil olmak üzere 15 kez altın madalyanın sahibi olmayı başaran Ökten, “Basketbolu hep kendimi en rahat ifade edebildiğim alan olarak gördüm. Basketbol için birçok zorluğa da katlandım diyebilirim. Başarıya giden yolun azim ve işini severek yapmaktan geçtiğini düşünüyorum.  Ailemin desteğinin yanında yeteneğimin keşfinde yardımcı olan spor hocalarım ve küçük yaşlarda elde ettiğim bilinç sayesinde kariyerimi şekillendirdim ve Milli Takım kaptanlığına kadar yükseldim.” dedi. 

Sporda hiçbir zaman kadın erkek ayrımı yapılmaması gerektiğinin altını çizen Ökten, “Kadın basketbolcu kavramının yanlış olduğun düşünüyorum. Aslında bu ülkemizle ilgili bir durum değil, tüm dünyada benzer durumlar yaşanıyor ama bu yaklaşımın son dönemde azalmaya başladığını görüyoruz. Sonuçta hepimiz sporcuyuz, sporda ve profesyonel hayatta cinsiyet ayrımı gerektiren kadın ya da erkek kavramlarının kullanılmasını doğru bulmuyorum. Kısa süre önce profesyonel kariyerimi sonlandırsam da hiçbir zaman basketboldan kopmayacağım. Özellikle belirtmek isterim ki basketbolun ülkemizde futbolun gölgesinde kalmaması gerektiğini savunuyorum. Kadınların isterlerse her alanda başarıya ulaşabileceklerine gönülden inanıyorum.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Medicana Ailesi’nin bir parçası olan kadın çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyen Medicana, toplumun en önemli dinamiklerinden birinin toplumsal fırsat eşitliği olduğuna inanıyor. Kadın istihdamı ve kadın çalışan refahına yönelik çalışmalarıyla Kadın Çalışan Dostu 100 şirket arasında yer alan Medicana, bu gayretleriyle sağlık sektöründe fark yaratıyor. 

Medicana Grubu Hakkında

Kurulduğu 1992 yılından bu yana yaklaşık 12 bin çalışanı ile hastalarına modern tıbbın imkânlarını sunan Medicana Grubu, İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Samsun, Sivas ve Bursa’da yer alan 15 hastanesi ile faaliyetlerine devam ediyor. Yaptığı yatırımlar ve sunduğu hizmet ile özel sağlık sektörünün öncüleri arasında olan Medicana Sağlık Grubu, hastanelerinin modern mimari yapıları, akademik kadrosu, teknoloji parkuru, tıbbi imkânları ve sağlık sektöründeki başarılarıyla uluslararası hastaların da tedavi olmak için tercih ettiği sağlık kuruluşları arasında yer alıyor. Sağlığa olduğu kadar eğitime de önem veren Medicana Grubu, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde “bireyin bütününü eğitmek” anlayışı ile Medicana Eğitim Grubu’nu kurdu ve Modern Bilimler Akademisi (MBA) Okullarını açtı. MBA, Türkiye’nin birçok ilinde bulunan kampüsleriyle Türkiye’nin lider eğitim kurumu olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. Medicana Eğitim Grubu’nun 2019-2020 akademik eğitim yılında açtığı Fenerbahçe Üniversitesi ise dünya dillerine hâkim, inovatif ve yaratıcı düşünceye açık, sosyal ve akademik gelişimini tamamlamış bireyler yetiştirmeyi ve dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer almayı hedefliyor. 

Son Güncelleme: 09.03.2024 10:51
Dünya kadınlar günü  8 mart  Bahar çağlar ökten  Basketbolcu   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler