Mehmet Ali Çelebi; 'Evim mağdurlarını bu hafta da Memleket Partisi olarak gündeme getirdik.'

Mehmet Ali Çelebi; 'Evim mağdurlarını bu hafta da Memleket Partisi olarak gündeme getirdik.'
GÜNDEM A- | A+   21.01.2022 12.19
Qavun

Memleket Partisi Karabük Milletvekili Mehmet Ali Çelebi; bu hafta da 'Evim Mağdurları'nın sorunlarını TBMM'de dile getirdi.

BDDK 21 faizsiz konut ve araba şirketini 2 Temmuz günü tasfiye etmiş, ev ve araba umuduyla para yatıran 54 bin kişinin alacaklarının çözümü konusunda TMSF'ye devredilmişti. Fakat bu geçen süre zarfında TMSF'den henüz bir cevap çıkmadı. 

Memleket Partisi Karabük Milletvekili Mehmet Ali Çelebi bu hafta yine TBMM'de 'Evim Mağdurları'nın problemlerini dile getirdi. Mehmet Ali Çelebi yaptığı konuşmada; "Evim Mağdurları sürekli görüyoruz 24 Ocak'ta TMSF önündeler... İnsanlar, Faizsiz ev ve araba finansmanı sağlayan şirketlere yatırım yapıyorlar. Bu da BDDK denetimine tabi tutuluyor. 21 şirketin tüm mallarına el konuyor, bu insanların paralarınada el konuluyor. E insanlar pararını geri istiyor. 53538 mağdur var. 24 Ocak'ta TMSF önünde olacaklar. TMSF'ye bir kere daha söylüyorum. TMSF süreci hızlandırmalı ve ani bir açıklama yapmalı. Bununla ilgili yasal bir prosedür varsa da Meclis devreye girmelidir. " dedi. 

Son Güncelleme: 21.01.2022 12:19
Evim mağdurları  Tmsf  Bddk  Mehmet ali çelebi   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler