Meral Akşener Amasya ve İlçelerinde Nelerle Karşılaştı?

Meral Akşener Amasya ve İlçelerinde Nelerle Karşılaştı?
SİYASET A- | A+   06.12.2021 20.47
Qavun

İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener; Amasya’nın Merzifon, Suluova ve Merkez ilçelerini ziyaret etti. Vatandaşların dertlerine ortak olup, sorunlarına çözüm bulmak için Türkiye'yi karış karış gezen Meral Akşener Amasya’da büyük bir coşkuyla karşılandı.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde esnaf ziyaretine başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e  geçinemediklerini söyleyen bir kasap; “Fiyatlar arttı. İnsanların alım gücü düştü. Bugün hafta sonu olduğu için 4-5 kişi geldi. Genelde tavuk alıyorlar. Ama tavuk fiyatları da yükseldi sadece kırmızı et değil. Haftada bir kilo et alan sabit müşterilerimiz vardı. Şimdi alamıyorlar. Şu anda 1 kilo et alma şansları yok. İdare etmeye çalışıyoruz. Veresiye veriyoruz.” dedi.

Merzifon’da gençlerle karşılaşan Akşener'e gençler; ‘’14 yaşında şimdiden ben geleceğimi planlamaktan yoruldum artık. Her gece kafamı yastığa koyduğumda gelecek hakkında düşünmekten yoruldum ben. Gidiyoruz bir kırtasiyeye, kitapçıya. Kitaplar 50-60’tan başlıyor. Ne yapmamızı bekliyorlar bilmiyorum. ’Kafa dağıtalım. Bir kahve içelim.’ diyoruz. Kahveler 20-30 lira. Artık bu ülkede kitap okumak, eğitim görmek bile lükse girdi artık.’’ dedi.

Bir başka genç ise; ‘’Biz Z Kuşağı olarak konuşmak istiyoruz. Biz hürriyet istiyoruz. Bizler konuştuğumuz zaman bizi baskılamamalılar. Biz sizlerin özgürlüğü getireceğinize inanıyoruz. Ben bir tweet atarken korkuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kan dökerek kurduğu bu Cumhuriyeti satarak kaybediyoruz başkanım. Bizim elimizdeki bütün imkânları aldılar. Avrupa’daki gençler çok güzel yaşıyor. Onları kötülüyorlar. Almanya’yı kötüleyerek biz bir yere varamayız. Biz sizlerin Türkiye’yi en güzel şekilde yöneteceğine, kadın haklarına değer vereceğine, gençlere önem vereceğine kalpten inanıyoruz.’’ diye konuştu.

Merzifon’da bir bakkal dükkânını ziyaret eden Akşener'e bakkal; ‘’Sattığımızı yerine koyamıyoruz. Günde 3 kere fiyat geliyor. Artık normalleşmemiz lazım. Halkla bütünleşen insanlarla beraber olmamız lazım.’’ dedi.

Esnaf ziyaretine Suluova’da devam eden Meral Akşener bir dönerci esnafıyla sohbet etti. Dönerci esnafı; ‘’İşler son derece perişan. Esnaf kan ağlıyor. 15 günde 2 katı zamla mücadele ediyoruz. Yağ 65’ten 140 oldu. Et 62’den 85 oldu. Perişan hâlde. Önceden 15 kilo takıyorduk. Şu anda 5 kiloya kadar düştü. Vatandaşın yeme gücü kalmadı. Ama ekonomik krizle boğuşuyoruz.’’ diye dert yandı.

Esnaf ziyaretini Amasya’nın Merkez ilçesinde tamamlayan Meral Akşener atanamayan bir öğretmenle karşılaştı. İsminin Şeyda olduğunu söyleyen öğretmen; ‘’Tarih öğretmeniyim ben de sizin gibi. Aşağıda bir mağazamız var. Orada çalışıyorum. Haftada bir gün de ücretli öğretmen olarak çalışıyorum. 3 yıl oldu mezun olalı. Ama biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde ayakları yere basan güçlü kadınlar olarak ayakta kalacağız.’’ dedi.

Kaynak: iyiparti.org.tr

Son Güncelleme: 06.12.2021 20:47
Meral akşener  İyi̇ parti  Amasya  Merzifon   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net