Meral Akşener: Başaramadık, varsayalım ki bütün suç benimdir

Meral Akşener: Başaramadık, varsayalım ki bütün suç benimdir
SİYASET A- | A+   11.02.2024 00.22
Qavun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Balıkesir’de gerçekleşen belediye başkanları tanıtım programında konuştu. İYİ Parti belediyeciliğini hayata geçirdikleri anda, 2028’de herkesin eteklerinin tutuşacağını söyledi. Partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Turhan Çömez’i açıkladı.

Meral Akşener’in açıklamalarından başlıklar şu şekilde:

  • Şimdi bütün bunların her birini değiştirecek olan şey ucube sistemin gitmesidir. Biz bununla ilgili 2018 ve 2019’da elimizden geleni, üstümüze ne düşüyorsa yaptık. Allah’ım şahittir ve bir süre sonra inanıyorum ki milletim de bunu görüp bizim hakkımızı teslim edecektir. Ama başaramadık.
  • Şu sebeple, bu sebeple başaramadık. Varsayalım bütün suç benimdir. Dolayısıyla bunun bu başarısızlığın sebebi nedir? Bu tahterevalliden mutlu ve memnun olan sistemdir. Bu sistemden beslenen kişilerdir, kişiliklerdir. Biz buna karşıyız.
  • Biz buna karşı olduğumuz için bulunduğumuz partilerden ayrılarak bir büyük mücadeleyle bir araya geldik. Şimdi eğer biz bu yerel seçimlerde bu yerel seçimlerde aday çıkardığımız şehirlerdeki her yerde kendi başımıza aday çıkarıp yol yürüyoruz.
  • 2010 yılında ben milletvekiliydim. Meclis başkan vekiliydim. O meşhur anayasa değişikliği yapıldı. O meşhur anayasa değişikliğinin yapılmaması için AK Parti’nin ne kadar kallavi adamı varsa hepsine tek tek gittim. Yapmayın dedim. Yol su, elektrik olarak bu ülkenin boynuna bir bumerang saplanacak dedim. Bunlardan bir tanesi mesela o günün Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’dir.
  • Kim varsa gittim. Dinletemedim. O anayasa değişikliği yapıldı. Ne için yapıldı biliyor musunuz? 2019’daki yerel seçimde öngördükleri oyu alamadıkları için seçmeni polarize etmek, seçmeni kutuplaştırmak için gene bir diğer alanı da düşmanlaştırmak için yapıldı. Bir de yargıda kendi adamlarımı koyar mıyım diye yapıldı.
Son Güncelleme: 11.02.2024 00:22
Meral akşener  İyi̇ parti  Balıkesir   
Qavun

YORUMLAR

booked.net