Meral Akşener Başkanlık Divanı Toplantısında 'Asıl Hedef'ini Anlattı

Meral Akşener Başkanlık Divanı Toplantısında 'Asıl Hedef'ini Anlattı
SİYASET A- | A+   29.09.2021 15.08
Qavun

Meral Akşener Halk Tv'de yaptığı söyleşide Başkan adayı olmadığını söylemişti. İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin başkanlık divanı toplantısında kurmaylarına asıl hedefini anlattı.

"Cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakan adayıyım" açıklaması tartışılmaya devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin başkanlık divanı toplantısında, "Hedef birinci parti olmak" dedi. 

Habertürk Gazetesi'nden Mahir Kılıç'ın haberine göre,  Akşener'in "Başbakanlığa adayım" açıklamasının değerlendirildiği toplantıda, başkanlık divanından tam destek çıktı.

Akşener, "Partimizin temel hedefi birinci parti olmaktır, bu hedefimiz nettir." diye konuştu. 

Hem Akşener hem de Başkanlık Divanı üyeleri İyileştirilmiş Parlamenter Sisteme dönüş ve bundan sonra birinci parti olma hedefi için yoğun tempo içinde çalışma vurgusu yaptı.

İYİ Parti kaynakları, Akşener'in "Başbakan adayıyım" diyerek hem hükümet sisteminin değiştirilmesi hem de o değişiklikten sonra birinci parti olma noktasında kararlılık ortaya koyduğu belirtildi.

İYİ Parti kaynakları, Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olmama ve başbakanlık adaylığı kararının yeni olmadığı kaydetti.

Bugün Kırşehir Kaman'da yurt gezisine devam ederek halkın ve esnafın dertlerini dinledi. Sosyal Medyadan paylaştığı video aşağıdadır.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

Son Güncelleme: 29.09.2021 15:08
İyi̇ parti  Meral akşener  Başkanlık divanı  Birinci parti   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net