Milli Eğitim Bakanlığı, Teknopark İstanbul ile 'Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü' imzaladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Teknopark İstanbul ile 'Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü' imzaladı
EĞİTİM A- | A+   03.08.2022 15.29
Qavun

Milli Eğitim Bakanlığı ile Teknopark İstanbul arasında, siber güvenlik alanındaki eğitim açığını gidermek ve nitelikli istihdam sağlamak amacıyla Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan’ın imzaladığı iş birliği protokolü; siber güvenlik ve yazılım konusunda eğitim almış öğrencilerin, Teknopark İstanbul bünyesindeki firmalarda istihdamına yönelik desteği kapsamaktadır.

Marmara Üniversitesi Abdülkadir Meragi Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan orkestranın müzik dinletisi sunduğu programa, Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Pendik Kaymakamı Hülya Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. Halil Özer, Dr. Mehmet Akif Özyurt ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu katıldı. 

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 03.08.2022 15:29
Milli eğitim  Teknopark  İstanbul  Mesleki eğitim   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net