obilet, romantik kış rotalarını keşfe çağırıyor

obilet, romantik kış rotalarını keşfe çağırıyor
GEZİ YERLERİ A- | A+   21.11.2023 13.52
Qavun

Online seyahat bileti, araç kiralama ve otel rezervasyonu platformu obilet, kış mevsiminde hem yurtiçi hem de yurtdışında gidebileceğiniz en romantik rotaları derledi. İster Abant’ta doğanın en güzel haline tanık olun, ister Kapadokya’da zaman yolculuğuna çıkın isterseniz Avrupa başkentlerinde Noel pazarlarının keyfini sürün.

Aralık ayı hem ülkemiz hem de birçok Avrupa şehrinde kışın kendini hissettirdiği, en güzel mekânların gerçek haliyle kaldığı zaman olarak tüm destinasyonları başlı başına romantik yapmaya değer. Yurtdışında Paris, Prag, Budapeşte, yurt içinde ise Kapadokya, Abant, Bozcaada aralık ayında romantik bir kaçış rotalarında başı çekiyor.

obilet, aralık ayının büyüleyici atmosferinde, çiftlerin ister hafta sonunu değerlendirebileceği ister daha uzun bir planla uzaklara romantik bir kaçış yapabileceği bir seyahat programı hazırladı. Rehbere göz atın; ister yurt içinde tarihi mekânları keşfedip doğanın güzellikleri içinde kaybolun, isterseniz de Noel pazarlarına da denk gelebileceğiniz Avrupa’nın romantik başkentlerinde unutulmaz anılarla dolu bir yolculuğa çıkın...

Paris’in Romantizmi

Romantik rota denilince kuşkusuz dünyada ilk akla gelen yer Paris. Avrupa’nın moda ve  gastronomi şehirleri arasında da ilk sırada gelen bu romantik şehir, kışın ayrı güzel. Paris, turistlerin her mevsim  yoğun olduğu bir şehir. İlk defa gidecekseniz Eyfel Kulesi’nden Louvre Müzesi’ne Notre Dame Katedrali’nden Zafer Takı’na kadar şehrin sembolü olan yapıları mutlaka görün. Seine Nehri’nde bot turuna çıkın, şehrin capcanlı kafe ve restoranlarında Fransız mutfağını keşfedin. Sanatçılarının yoğun olduğu Montmartre’de Paris’in en bohem haline tanıklık edin.

Prag'ın Masalsı Güzelliği

Prag, tarihi mimarisi ve rengârenk sokaklarıyla çiftler için bir cazibe merkezi haline geliyor. Aralıkta kar altında parlayan katedraller, romantik yürüyüşler ve sıcak kafelerle dolu bu şehir, romantik anılar biriktirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Budapeşte’nin Büyüleyici Atmosferi

Kendinizi tarihin büyüsünde hissedeceğiniz Gotik ve Barok mimarinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Macaristan’ın başkenti Budapeşte, kış aylarının en romantik rotaları arasında başı çekiyor. Buda ve Peşte olarak ikiye ayrılan kentin her köşesi Noel öncesi süslemelerle masalsı bir güzelliğe bürünüyor. Buda bölgesinde Barok mimarinin izlerini taşıyan Buda Kalesi, Peşte bölgesinde yer alan Neo-Gotik mimarisi ile şehrin ikonu niteliğinde Parlamento Binası, kubbesinden tüm kent manzarasını izleyebileceğiniz Aziz Stefan Bazilikası ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan ve Tuna Nehri üzerinden geçen Zincirli Köprü (Chain Bridge) mutlaka deneyimlemeniz gereken yerler listesinde. Şehirde romantizm yaşamak isteyenler için ise Castle Hill’in eşsiz güzellikteki bahçeleri, Tuna Nehri’nin ortasındaki Margaret Adası ve Balıkçılar Tabyası mutlaka görülmesi gerekenler arasında geliyor.

Kapadokya’da zaman yolcuğu 

Romantik bir seyahat denilince Türkiye’de ilk akla gelen yerlerin başında kendinizi zaman yolculuğunda hissedeceğiniz Kapadokya geliyor. Doğal peri bacaları, mağara otelleri ve sıcak hava balonlarının renk kattığı bölge kış aylarında romantizm yaşamak için ideal.

Abant’ta doğa şöleni

Göl manzarasıyla sakin ve huzurlu bir tatil beldesi olan Abant, kış mevsiminin ülkemizde en güzel yaşandığı yerlerin başında geliyor. Bembeyaz karlar altında bir doğa şöleni sunan Abant’ta göl kenarında yürüyüş yapmak en huzur verici aktivitelerin başında geliyor. Akşamüstüne doğru soğuğunun artmasıyla birlikte doğa manzarası eşliğinde şömine başında romantik bir akşam geçirebilirsiniz. İstanbul’a yakın olması nedeniyle ile araçla ulaşılabilen Abant, romantik bir hafta sonu geçirebileceğiniz yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Bozcaada’nın en sakin yüzü

Yaz destinasyonlarını tüm kalabalığın çekildiği kış aylarında gezmeyi sevenlerden misiniz? O zaman gerçek Bozcaada’yı yaşamak için aralık ayı en güzel zamanlardan. Ayazma Plajı’nda yürüyüşe çıkabilir, Polente Feneri’nde gün batımını seyredebilir, şarap mahzenlerinde eşsiz lezzetli şarapları tadabilir, deniz ürünleriyle donatılmış sofralarda adanın en güzel lezzetlerini tadarak Bozcaada’yı en sakin haliyle yaşayabilirsiniz.

Son Güncelleme: 21.11.2023 13:52
Obilet  Gezi yerleri.abant  Kapadokya   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler