Opel altı yıl aradan sonra yeniden Cezayir pazarında

Opel altı yıl aradan sonra yeniden Cezayir pazarında
OTOMOBİL A- | A+   16.12.2023 09.12
Qavun

Opel, Avrupa’da hızla artan performansını Avrupa dışındaki pazarlarda da sergilemeye devam ediyor. Avrupa dışında 30 farklı pazarda faaliyet gösteren Opel, bu pazarlara Cezayir’i de ekledi.

Opel CEO'su Florian Huettl, Stellantis Maghreb Genel Müdürü Hakim Boutehra ve Halil Commerce & Industrie (HCI) Genel Müdürü Nassim Benguergoura, Cezayir'de düzenlenen bir basın toplantısıyla Opel’in Mokka, Astra ve Grandland modellerini ülkede siparişe açtığını duyurdu.

Opel Cezayir'de, Fiat showroomlarında farklı Stellantis markalarını tüketicilerin beğenisine sunan ithalatçı şirket Halil Commerce & Industrie aracılığıyla satışlarını gerçekleştiriyor.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “Cezayir pazarına tekrar giriş yapan Opel için önemli bir gün. İleri teknolojiye sahip araçlarımızın Cezayirli müşterileri memnun edeceğine ve farklı ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum. Opel, Alman mühendisliğini, cesur ve yalın tasarım ile verimli güç-aktarma sistemlerini temsil ediyor.” dedi.

Opel Avrupa dışındaki toplam 30 pazarlarda büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Alman üretici, 2023 yılında buradaki satışlarda, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, şimdiden yüzde 60'lık bir artış kaydetti.

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 16.12.2023 09:12
Opel  Astra  Opel astra  Kampanya  Cezayir   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler