Sergen Yalçın, Dortmund’un şifrelerini kırdı

Sergen Yalçın, Dortmund’un şifrelerini kırdı
SPOR A- | A+   14.09.2021 07.39
Qavun

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında sahasında Bundesliga'nın güçlü takımlarından Borussia Dortmund'u ağırlayacak. Teknik direktör Sergen Yalçın, Alman ekibini devirmenin planlarını yaptı. Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Ne Zaman? Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Saat Kaçta? Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Hangi Kanalda? Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Şifresiz Veren Kanal? İşte bu soruların cevabı...

Dortmund’un, Leverkusen’i 4-3 yendiği maçı izleyen Sergen Yalçın’a göre Şampiyonlar Ligi’ndeki rakiplerinin tek artısı Haaland gibi iyi bir bitirici oyuncularının olması. Bu yüzden başarılı teknik adama göre Haaland’a top aldırmamak, pozisyonun içinde olmasını engellemek maçın kırılma noktası. Kısa paslarla oynayan Dortmund’a ne kadar fazla pas arası yapılabilirse oyunu kazanma ihtimalleri artacak.

Dortmund, Leverkusen karşısında 14 gol girişiminin 11’ini açık oyunda yaptı. Rakibe 11 pozisyon verdi. Sadece 5 tanesi açık oyundaydı. Bu da Sergen Yalçın için duran topların önemini ortaya çıkardı. Rakibinden 155 pas daha fazla yapmasına rağmen Dortmund’un Leverkusen’e göre 9 daha az uzun top oynaması da Yalçın’ın dikkatini çekti.

Ortalama 5 üst üste kısa pas yapan Dortmund’un bu pas bağlantılarını kesmek zorunda olduklarını oyuncularına anlattı.

Leverkusen karşısında şutlarını yüzde 57 oranında cepheden atan Dortmund, yüzde 71 oranında ise ceza sahası içinden şut kullandı. Rakibini ise yüzde 55 oranında ceza sahası dışından şut atmaya zorladı.

Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Ne Zaman? Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Saat Kaçta?

15 Eylül Çarşamba günü Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş - Borussia Dortmund maçı TSİ 19.45'te başlayacak.

Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Hangi Kanalda? Beşiktaş Borussia Dortmund Maçı Şifresiz Veren Kanal?

Bu sene Şampiyonlar Ligi'nin yayıncısının değişmesi sebebiyle maçlar farklı bir kanaldan yayınlanacak. Exxen platformundaki spor kanallarından yayınlanacak.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda Borussia Dortmund dışında Sporting Lizbon ve Ajax ile mücadele verecek.

Kaynak: Fotospor

Son Güncelleme: 14.09.2021 07:40
Beşiktaş  Borussia dortmund  Bundesliga  Sergen yalçın   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi