Şişecam, Anıtkabir’in otomobil vitrinleri ve kule camlarını yeniledi

Şişecam, Anıtkabir’in otomobil vitrinleri ve kule camlarını yeniledi
GÜNDEM A- | A+   25.03.2023 11.42
Qavun

Şişecam, Anıtkabir’de Atatürk’ün makam otomobillerinin sergilendiği vitrinler ve kule camlarının değişimini gerçekleştirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle kurulan, Türkiye’de cam sanayinin başlangıç noktası olan Şişecam, onun hatıralarının geleceğe taşınmasına katkıda bulunuyor. Şişecam, Anıtkabir’de Ata’nın restorasyonu tamamlanan makam otomobillerinin sergilendiği vitrinlerin ve Anıtkabir’in kule camlarının değişimini tamamladı. Ata’nın restore edilen son makam aracının teslimi töreni de Anıtkabir’de yapıldı.

Atatürk’ün makam otomobillerini koruyan vitrin camları Şişecam tesislerinde özel olarak üretildi. Vitrin camlarının yanı sıra komutanlık araçlarının yer aldığı kuleler dahil olmak üzere 19 kulenin camlarının değişimi de Şişecam ve iş ortaklarının destekleriyle tamamlandı.

1935 yılında kurulan Şişecam, genç Cumhuriyeti’n sanayi temelli kalkınma hamlelerinin ilk ve en önemli temsilcileri arasında. Şişecam, ülkede kurup geliştirdiği cam sanayinin bugün itibariyle global ölçekte öncü oyuncularından biri olarak kültürel mirasa katkıda bulunmaya devam ediyor.

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 25.03.2023 11:42
Şişecam  Atatürk  Anıtkabir   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler