Sofia, 2 milyon tohum topunu toprakla buluşturuyor

Sofia, 2 milyon tohum topunu toprakla buluşturuyor
YAŞAM A- | A+   18.01.2022 14.50
Qavun

Var olduğu ilk günden beri doğaya hassasiyet ve nezaketle yaklaşan Sofia, iklim krizine karşı teknolojiler geliştiren Ecording ile iş birliği yaparak “Hassasiyetimiz Doğaya, Mirasımız Yarınlara” projesini başlattı. Proje kapsamında, satın alınan her Sofia paketi bir tohum topuna dönüşüyor.

Doğaya hassasiyet ve nezaketle yaklaşan Sofia, sürdürülebilir çevre yaklaşımıyla şu ana kadar birden fazla ağaçlandırma projelerinde yer aldı ve 75 bin fidan dikti. Şimdi de iklim krizine karşı sürdürülebilir çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişim olan Ecording ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği çerçevesinde satın alınan her Sofia paketi, bir tohum topuna dönüşüyor. İnsansız hava aracı ecoDrone teknolojisiyle, öncelikle ulaşılması zor olan bölgelere havadan tohum atılarak ağaçlandırma sağlanıyor ve biyoçeşitlilik artıyor. Proje kapsamında 2 milyon tohum topu toprakla buluşup yarınlar için umut oluyor.

İklim değişikliğinden mağduriyet yaşayan kadınlar da istihdam ediliyor

Ortalama 5,5 hektarlık alanda başlanan proje, ağaçlandırma çalışması olmanın ötesinde iklim değişikliği kriziyle mücadele amacı da taşıyor. Tohum topları, atış sahasına yakın kırsal bölgelerde yaşayan kadınlar tarafından üretilerek iklim değişikliği krizinden mağduriyet yaşayan kadınların istihdamını sağlıyor.  

Sofia paketi satın alan tüketiciler, üzerinde bulunan QR kod sayesinde tohum topunu toprakla buluşturabiliyor ve tohum toplarının hikâyesini takip edebiliyorlar. Ambalaj üzerindeki QR kodu okuttuklarında bir panele yönlendirilen tüketiciler, istediği tohum topu türünü seçebiliyorlar. İletişim bilgilerinin girilmesi ile düzenli takip sistemi oluşturuluyor; tohum toplarının nereye atıldığı güncel fotoğraflarıyla görülebilmesinin yanı sıra tüketicilere online sertifika da veriliyor. 

Sofia Hakkında

Sofia, Türkiye’nin önde gelen temizlik kâğıdı üreticilerinden Lila Group’un markaları arasında yer alıyor. Var olduğu ilk günden beri doğaya hassasiyetle ve nezaketle yaklaşıyor. Ürettiği hiçbir ürün için doğal ormanlara dokunmuyor ve ürünlerini, doğada çözünebilen çevre dostu ambalajlardan üretiyor., Sofia, ürünlerinde endüstriyel ormanlardan elde edilen sertifikalı hammadde kullanarak sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. 

Lila Group Hakkında 

Kökleri 100 yıl öncesine dayanan ve tekstil, enerji, kâğıt üretim ve hızlı tüketim alanlarında faaliyetlerine devam eden Lila Group, yüzde yüz yerli sermaye ile 2007 yılında Çorlu’da hijyenik temizlik kâğıtları faaliyetini başlattı. Hijyenik temizlik kâğıdı üretimine Çorlu’da 170 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 240 bin metrekarelik bir alanda, yıllık 220 bin tonluk üretim kapasitesi ile devam eden Grup, sektörde aynı kampüste üretim yapan tam entegre tesisler içinde kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük oyuncularının başında gelmektedir. Türkiye’deki kullanıcılarına Sofia, Maylo, UltraBerrak ve Nua markaları tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu, mendil ve peçete gibi ürünlerle ulaşan Lila Group, 5 kıtada 80’i aşkın ülkeye yarı mamul ve mamul ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer sunuyor. Grup, kâğıt üretim tesisi ile aynı kampüs içinde yer alan 20 bin metrekarelik boyahane tesisi ile tekstil sektöründe de faaliyet gösteriyor. 

Son Güncelleme: 18.01.2022 14:50
Sofia  Doğa  Tohum topu  İklim krizi   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net