Soyer: 'Siyasetin çok daha kucaklayıcı olması gerekiyor'

Soyer: 'Siyasetin çok daha kucaklayıcı olması gerekiyor'
GÜNDEM A- | A+   02.07.2022 20.10
Qavun

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Konyalılar Federasyonu'nu ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, CHP Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıcı ile Konyalılar Federasyonu Genel Başkanı Yusuf Devebacak, bağlı derneklerin başkanları ile yöneticilerini ziyaret etti. Ziyarete CHP İzmir Milletvekilleri Bedri Serter, Tacettin Bayır ve Ednan Arslan, CHP Parti Meclisi (PM) üyeleri Hakkı Süha Okay ve Devrim Barış Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri ve federasyon yönetimi katıldı.

Siyasetin kucaklayıcı olması gerekiyor

Başkan Soyer, Türkiye'de siyasetin çok sığlaştığını belirterek “Siyasetin çok daha kucaklayıcı olması gerekiyor. Herkesi içine alacak, farklılıkları da içine sindirecek bir perspektif ortaya koyması gerekiyor. Bu da Mevlana kültüründe var. Konyalılar İzmir'e Mevlana'yı anlatsınlar yeter. Bundan daha güzel bir siyaset olabilir mi? Oradan öğreneceğimiz şeylerle geleceğimizi tasarlayacağız, geleceğe yürüyeceğiz. Farklılıkların bu şehir için zenginlik olduğuna inanıyorum. Varlığınızı devam ettirmeniz için üzerime düşen ne varsa yapacağımı bilin” dedi.  

Hibya Haber Ajansı

Son Güncelleme: 02.07.2022 20:10
İzmir  Büyükşehir  Tunç soyer  Kemeraltı   
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi

booked.net