Ümit Özdağ Basın Toplantısı'nde 'Partimi Kapatır Giderim' dedi

Ümit Özdağ Basın Toplantısı'nde 'Partimi Kapatır Giderim' dedi
SİYASET A- | A+   21.09.2023 19.55
Qavun

Ümit Özdağ, bugün düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de yaşanan mülteci sorununa dikkat çekti. Özdağ, sığınmacıların Türkiye'nin demografik yapısını hızla değiştirdiğini, kiraların ve hayat pahalılığının artmasına neden olduğunu ve uyuşturucu sorununu tetiklediğini söyledi. Özdağ, sığınmacıların vatanlarına dönmeden bu sorunların çözülemeyeceğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir referandum teklifinde bulundu.

Özdağ, "Recep Tayyip Erdoğan'a bir teklifim var; gelin bir referandum yapalım. 13 milyon sığınmacı ve kaçakçı gitsin mi diye soralım... Var mı Türk halkının karşısına bir referandum ile çıkacak cesaretiniz. Eğer kalsınlar çıkarsa, Zafer Partisi'ni kapatır giderim." dedi.

Özdağ, Zafer Partisi'nin 81 ilde ve 81 ilin bütün ilçelerinde aday çıkaracağını da duyurdu. Özdağ, "Her yerde aday çıkaracağız; Ankara'da, İstanbul'da, Hakkari'de, Edirne'de her yerde aday çıkaracağız. Bu seçim Türk halkının sadece ilçesinin ve ilinin kaderini değil Türkiye'nin de kaderinin belirleneceği seçim olacak." dedi.

Özdağ, Ayhan Bora Kaplan operasyonu sonrası eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddialarının arkasında olduğunu da söyledi. Özdağ, "Ben Süleyman Soylu ile ilgili İçişleri Bakanlığı önünde yapmış olduğum açıklamanın arkasındayım. Tarih benim haklı çıktığımı gösterecek ama bu uzak bir tarih değil yakın bir tarih hepiniz bunun farkındasınız." dedi.

Özdağ'ın açıklamaları, Türkiye'de gündem yarattı. Sığınmacılara yönelik eleştirileri ve referandum teklifi, muhalefetten de destek buldu.

“HER YERDE ADAY ÇIKARACAĞIZ; ANKARA, İSTANBUL, HAKKÂRİ HER YERDE”

Ümit Özdağ, yerel seçimlerde Zafer Partisi’nin il ve ilçelerde özellikle Ankara’da Mansur Yavaş’ın CHP’den adaylığının bellli olduğu bir süreçte aday çıkarıp çıkarmayacağına yönelik soruya şu yanıtı verdi:

“Zafer Partisi, 81 ilde ve 81 ilin bütün ilçelerinde aday çıkartmak suretiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Her yerde aday çıkaracağız; Ankara’da, İstanbul’da, Hakkari’de, Edirne’de her yerde aday çıkaracağız. Bu seçim Türk halkının sadece ilçesinin ve ilinin kaderini değil Türkiye’nin de kaderinin belirleneceği seçim olacak. Ahmet gitsin Mehmet gelsin, hayır. Sığınmacılar gitsin mi kalsın mı seçimidir?

“EMPERYALİZM ÜLKEMİZİ İÇ KARIŞIKLIĞA HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Zafer Partisi sığınmacılar vatanlarına dönmeden kiraların ve hayat pahalılığının düşmeyeceğini biliyor. Vatanlarına dönmeden uyuşturucu sorunumuzu çözemeyeceğini biliyor. Ülkemizin demografik yapısı hızla değişiyor. 20 yıl sonra ülkemizdeki Suriyeli sayısı 20 milyona ulaşacak. Esasen bu göçlerin temel sebebi ülkemizi iç savaşa sürüklemek. Emperyalizm ülkemizi iç karışıklığa hazırlamaya çalışıyor. Bu emperyalist komploya karşı direnen ve mücadele eden tek partinin adı Zafer Partisi’dir.

Son Güncelleme: 21.09.2023 19:55
Ümit özdağ  Sığınmacı  Referandum   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler