Vatandaşlar yaşadıkları şaşkınlığı anlattı: Böyle bir şeyi ilk...

Vatandaşlar yaşadıkları şaşkınlığı anlattı: Böyle bir şeyi ilk...
GÜNDEM A- | A+   07.06.2021 18.02
Qavun

Son dakika haberine göre, Marmara Denizi'nde görülen müsilaj(deniz salyası) İstanbul'da Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Sahili ve Moda Sahili'ni kapladı. İBB ekipleri deniz salyasını temizlik için çalışma yaptı.

İstanbul'da yoğun görülen, deniz salyası olarak da adlandırılan müsilajin görüldüğü noktalardan olan Kadıköy Fenerbahçe, Moda Sahilleri ile Kurbağlıdere'de İBB ekipleri temizlik çalışması yaptı. Deniz yüzeyinde yoğun olarak bulunan deniz salyasını ekipler filelerle toplandı. Toplanan deniz salyalarının atık toplama tesislerine götürüldüğü öğrenildi.

"BÖYLE BİR ŞEYİ İLK DEFA GÖRÜYORUM"

Yoğun şekilde deniz salyasının olduğu Fenerbahçe Sahili'nde vatandaşlar böyle bir şeyi ilk kez gördüklerini dile getirdi. Doğma büyüme Kadıköylü olduğunu söyleyen Kazım Çelikkan daha önce böyle bir manzarayla karşılaşmadığını söyledi. "Şaşırdık böyle bir şeyi ilk defa görüyorum. Bence sahillerin beton olması etkiliyor. Sahil olsa deniz kendini temizleyecek. 1 aydır bu şekilde" diye konuştu.

"NORMALDE DENİZE GİRERİM BU SEFER AYAĞIMI BİLE SOKMADIM"

Kayıkhane işleten Atakan Eren de, "Böyle bir şey görmedim, 21 senedir buradayım. Buranın sahibi Hasan Reis 95 yaşında. O da böyle bir şey görmemiş. 20 gündür bu şekilde arada gidiyor, tekrar geliyor. Adam orada çalışıyor. Denizin dibinde demir var, bulamıyor. Bulmaya çalışıyor, kazıyor. Siyah bir şey çıkıyor. Normalde denize girerim. Bu sefer ayağımı bile sokmadım. Arkadaş şortla girer, tulumla giriyor. Korkuyor. Ne olduğunu bilmiyoruz. Belki de cilt kanseri olacak" dedi.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Son Güncelleme: 07.06.2021 18:05
Vatandaşlar  Yaşadık  Şaşkınlığı  Anlattı  Böyle  Bir  Şeyi  Ilk 
Qavun

YORUMLAR

yakındaki eczaneler nöbetçi