Yeneroğlu’ndan ‘İsrail’ açıklaması: Tepkinin ‘sel’ olmasından korkup, ‘ticareti kısıtlama’ kararı aldılar

Yeneroğlu’ndan ‘İsrail’ açıklaması: Tepkinin ‘sel’ olmasından korkup, ‘ticareti kısıtlama’ kararı aldılar
SİYASET A- | A+   09.04.2024 14.13
Qavun

Deva Partsi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Ticaret Bakanlığı’nın İsrail’e iharacat kısıtlaması getirmesi kararını sosyal medya hesabından yorumladı. İktidarın, demokratik tepkinin büyüyerek sel olmasından korktuğu için İsrail ile ticareti kısıtlama kararı aldığını söyleyen Yeneroğlu, Tayyip Erdoğan’ı da ‘etiketleyerek’ yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

  • Baktılar bu sefer kitleyi yalan ile, manipülasyon ile ikna edemiyorlar, uzun zamandan beri ilk defa doğru olana yakınlaştılar. Her türlü boykot uluslararası hukukun olduğu kadar insanlığın asgari gereği olmasına rağmen maalesef altı aydır kanlı ticareti sürdürdüler.
  • Elbette kamuoyu olarak bu kararın somut şekilde nasıl uygulanacağının takipçisi olacağız. Ancak İsrail’in tüm katliamlarına rağmen 6 ay boyunca İsrail’le ticaretin neden kesilmediğinin, özellikle de savaş sanayisinde, dolayısıyla savaş suçlarının işlenmesinde kullanılan birçok malzemenin ticaretine neden devam edildiğinin ve bunu yaparken de eleştirenleri kriminalize etmenin ve susturmaya çalışmanın hesabı milletimize verilmeli!
  • Madem bu kadar kolaydı, 33 bin Filistinlinin hayatını kaybetmesini neden sadece slogan atarak seyrettiğinizin ve o uçak benzini ve jet yakıtını 6 aydır hangi amaçla İsrail’e gönderdiğinizin hesabını da vermek zorundasınız Sn. Erdoğan…
Son Güncelleme: 09.04.2024 14:13
Mustafa yeneroğlu  İsrail  Deva partisi   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler