Zalimin Zulmü

Zalimin Zulmü
FIKRALAR A- | A+   21.03.2021 20.35
Qavun

Zalimin Zulmü Fıkrası 

Zalimliği ile ünlü bir ağa, Akşehir'in köylerini gezmeye çıkmış, Bir kaç gür gezdikten sonra dönerken Hoca'yla karşılaşır. Hoca ağaya sorar? " Ağam geziniz nasıl geçti, iyi eğlenebildiniz mi?"

Ağa, "Gezdim çok eğlenceli geçti, cuma günü bir zelzele oldu, caminin kubbesi çöktü. Yirmi, yirmibeş kişi altında kaldı. Cumartesi bir yangın oldu, bir kaç kişi yandı. Halkın telaşını bir görseydin. Pazar günü öyle bir yağmur yağdı ki her tarafı sel bastı bir çok hayvanla bir kaç kişi de boğuldu. Pazartesi günü bir boğa kudurmuş üç, dört kişiyi boynuzlayıp öldürdü güç bela zaptedebildiler. Salı günü bir adam cinnet geçirmiş, çoluğunu çocuğunu kesti, bende adamın kafasını kestirdim. "Çarşamba günü bir ev çöktü bütün aile enkaz altında kaldı, enkaz altından cesetleri çıkarttık. Perşembe günü birisi kendini asmış onu seyre gittik, kısacası bütün hafta boyunca hep maceralı geçti. "

Hoca bu anlatılanları dinledikten sonra, "Şu gezdiğin yerlerde bir hafta kalsaydın, her halde taş taş üstünde kalmayacaktı", deyip ağanın yanından kaçarcasına uzaklaşmış...

Son Güncelleme: 30.08.2021 20:04
Ağa  Nasrettin hoca  Tayyip erdoğan  Zalim  Zalimin zulmü  Fıkralar  En komik fıkralar  Komik fıkralar   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

--------------------------------------------------------

MAKALELER

Türk Kara Ordusu Ne Zaman Kuruldu - Hüseyin Nihal Atsız

---------------------------------------------------------