Zorlu PSM YouTube Kanalı Bayramda Evinize Keyif Getiriyor!

Zorlu PSM YouTube Kanalı   Bayramda Evinize Keyif Getiriyor!
MAGAZİN A- | A+   09.04.2024 11.58
Qavun

Zorlu PSM’nin online konserlerden tiyatroya, panellerden şov programlarına kadar geniş bir yelpazede içeriklerini sunduğu Zorlu PSM YouTube kanalı bayramda birbirinden güzel içerikleriyle izleyicilerini bekliyor... Sevilen programlardan ‘Pınar Sabancı ile Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?’nın yeni bölüm konuğu Dr. Agah Aydın olurken Zorlu PSM’nin sahne heyecanını paylaşan özel isimleri bir araya getirdiği YouTube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölüm konuğu ise başarılı oyuncular Şenay Gürler ve Tuğrul Tülek oldu.

Muazzez İlmiye Çığ ile Büşra Sanay’ın ‘Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?’ kitabından uyarlanan Psikolog Pınar Sabancı’nın moderatörlüğünde Türkiye’nin sevilen isimlerinin hayat deneyimlerini sahneye taşıdığı ‘Pınar Sabancı ile Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?’ programında “Anlamanın ve Anlaşmanın Bir Yolu Var Mı?" sorusuna yanıt arayan Pınar Sabancı’nın Zorlu PSM YouTube kanalındaki yeni bölüm konuğu Dr. Agah Aydın oldu. 

Pınar Sabancı ve Agah Aydın ile keyifli sohbet! 

Agah Aydın, “Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?” sorusunu soran Pınar Sabancı’ya, “İyi yaşamanın pek çok yolu var. Pek çok arkadaşımız çok zorlu çözümlemeler ve matematiksel formüller çıkararak çözümler buluyorlar buna. Ne işe yarıyor bilmiyorum ama benim durduğum yerde bir insanın hayatı, kişiliği, zevki ve kapıyı kime açtığı ile ilgilidir. Kime açmışsanız o açtığımız kişiyle belirlenir hayatın neliği ve sizin ne olduğunuz. Hemingway şöyle diyor "Eğer bütün kusurlarınızı bildiği halde hala size muhteşem biri gibi bakan, öyle davranan biri varsa bu yeter” diyor. Sadece bir kişi… ancak öyle tutunabilirsin. Freud ise "Anksiyeteyi anlamak istiyorsanız, bunaltıyı, bunalımı anlamak istiyorsanız, sevdiğiniz, arzuladığınız birine duyduğunuz özlemi düşünün" diyor. Neden diyor biliyor musunuz çünkü o da zülüm gibidir. İstiyor mu istemiyor mu, gidecek mi gitmeyecek mi, aldattı mı aldatmadı mı...bu pek konforlu değildir. Hepimizin gözü şu ya da bu biçimde bu dünyadan açık gidecek. Ama yine de bu dünyadaki son insanı, son mekanı görmeden ölmek de hoş bir şey değil. Yani bu ayartıcı bir şey, iyi bir şey, hayat insanı yaşamak için hep baştan çıkarıyor ve erken ölmeye bence gerek yok.” yanıtını verdi.

Sahne heyecanını paylaşan sanatçıların hem birbirlerine merak ettiklerini sordukları hem de sahnenin kendileri için anlamını paylaştıkları Zorlu PSM’nin YouTube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”da bu hafta; “(Karşınızda): Yalnız Kadın” oyununun başarılı oyuncusu Şenay Gürler ile oyunun rejisörü ve son günlerde Zorlu PSM touché by N Kolay’da “Date with Tuğrul Tülek” performansıyla adından söz ettiren oyuncu, yönetmen ve müzisyen Tuğrul Tülek’in keyifli sohbetleri yer alıyor.

Sahne Tozu Yutanlar bu hafta Şenay Gürler ve Tuğrul Tülek’i ağırlıyor!

Şenay Gürler “Oyunlar zaman geçtikçe daha iyi oturur ve oyuncu da oynadıkça her oyuna yeni şeyler katar diye düşünüyorum senin için nasıl ilerliyor bu durum?” sorusunu soran Tuğrul Tülek’e, “Kesinlikle öyle, bazen ezber yapıyorum mesela farklı şeyler aradığımı fark ediyorum hatta farklı vurgular bile arıyorum çoğu zaman. İşte kaçıncı oyunumuz oldu bu oyunla 14-15 oyun filan oynadık ve diğer oyunlarda da aynı şey oluyor, bir süre sonra ara verip dışardan bir bakıyorsun ve role dair yeni farkındalıklar ediniyorsun. Çünkü bence bu bitmeyen bir süreç. Bir oyunu çıkartmışsın, sahnede oynuyorsun ama her an onu geliştirmen gerektiğini düşünüyorum. Üstelik bu oyundaki gibi tek kişi olmak, onu götürmek bambaşka bir boyut. Bir kere seyircinin ilgisini ilk önce toplaman gerekiyor sonra da kendi üzerinde tutup hikâyeyi devamlı takip etmelerini sağlaman gerekiyor. O da ekstra bir efor ama interaktif olması çok hoşuma gidiyor. Seyirci ile sohbet etme kısmı beni çok heyecanlandıran bir şey, bunu da ilk kez yapıyorum. O yüzden çok heyecan verici” yanıtını verdi.

Her hafta birbirinden keyifli programların değerli konukları ağırladığı Zorlu PSM YouTube kanalındaki içeriklerin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

https://www.youtube.com/@ZorluPerformansSanatlarMerkezi

Son Güncelleme: 09.04.2024 11:58
Zorlu psm  Youtube kanalı  Sahne tozu yutanlar  Şenay gürler  Tuğrul tülek   
Qavun

YORUMLAR

booked.net

 

Trend Haberler